Kovingai žaidusiai Lietuvos futbolo rinktinei nepavyko iškovojo pirmųjų taškų UEFA Tautų lygos C divizione. Edgaro Jankausko auklėtiniai pirmadienio vakarą svečiuose 1:3 (1:1) nusileido Rumunijos rinktinei.

16

Lietuviams susitikimo pradžia nieko gero nežadėjo, kadangi jau 4-ąją minutę teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

Įvartį po idealaus perdavimo pelnė vienas prieš vartininką iššokęs ir jį nuginklavęs Valentinas Mihaila, kurs išvedė Rumunijos rinktinę į priekį 1:0.

Bet Lietuvos rinktinė nesutriko. Jie ėmė kontroliuoti kamuolį ir bandė kurti atakas. Itin pavojingi buvo J. Lasicko ir G. Matulevičiaus smūgiai, bet gerai sužaidė rumunų vartininkas.

Galiausiai kantrybė davė vaisių.

34-ąją minutę po gerų perdavimų serijos Justas Lasickas laiku parideno kamuolį Armandui Kučiui, kuris gražiu smūgiu kaire koja į apatinį vartų kampą išlygino rezultatą.

Rumunai bandė atsakyti ir keliskartl labai pavojingai smūgiavo į lietuvių vartus, vis tik mūsiškiams pavyko apsiginti.

Po pertraukos rumunai bandė apgulti lietuvių vartus. Nors gaisrų kėlinio pradžioje buvo, bet mūsiškiai gerai gynėsi.

O puolime mūsiškiai pasižymėjo keliais neblogais smūgiais. Bent trumpam pavyko net ir pirmauti.

77-ąją minutę Domantas Antanavičius puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką. Visgi teisėjas po VAR peržiūros užfiksavo pražangą prieš vartininką ir įvartis liko neįskaitytas.

Bet tada situacija pasikeitė kardinaliai.

84-ąją minutę po situacijos  baudos aikštelėje  teisėjas po VAR peržiūros įžvelgė J. Lasicko pražangą ir skyrė 11 m baudinį į lietuvių vartus, kurį Razvanas Marinas sėkmingai realizavo.

O per teisėjo pridėtą laiką galiausiai pergalę rumunai įtvirtino pelnę įvartį greitoje kontratakoje.

Tai buvo antrasis lietuvių pralaimėjimas grupėje. Kitas rungtyns mūsiškiai žais jau po mėnesio, kai namuose priims Kosovą ir tuos pačius Rumunijos futbolininkus.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+2 min. 3-1. Rumunai užtvirtina pergalę greitos kontratakos metu.

87 min. Ech, 1-2.... Razvanas Marinas užtikrintai realizavo teisėjo skirtą po VAR peržiūros vienuolikos metrų baudinį ir persvėrė rezultatą Rumunijos naudai 2:1.

77 min. Lietuviai pelno įvarti, bet, deja, jis po VAR peržiūros atšaukiamas... anot teisėjo, vartininkui kamuolys buvo išmuštas jau šiam jį užfiksavus.

68 min. Varžovų apgultis prie lietuvių vartų, kai tenka mūsiškiams kantriai gintis. Laimei, kol kas be klaidų.

60 min. J. Lasicko pavojingas smūgis iš toli, bet trūksta tikslumo. Kol kas vaizdas ir toliau geras, lietuviai žaidžia solidžiai.

45 min. Prasideda antroji mačo dalis.

Pirmas kėlinys:

45 min. Rumunai dar bandė sukurti aštresnes situacijas, lietuviai irgi tuo atsakė, bet po pirmojo kėlinio lygybė 1:1.

34 min. ĮVAAAARTIIIIIIS. Kokia puiki lietuvių ataka! Galiausiai J. Lasicko perdavimo puikioje pozicijoje sulaukęs Armandas Kučys smūgiu kaire koja į apatinį vartų kampą išlygino mačo rezultatą.

28 min. Šansai mūsiškiams, bet gerus J. Lasicko ir G. Matulevičiaus smūgius atremia rumunų vartininkas.

19 min. Lietuviai kontroliuoja kamuolį 60 proc. laiko, bet kol kas pavojingų atakų nesukuria.

4 min. Deja, jau atsiliekame. Idealaus perdavimo sulaukęs Valentinas Mihaila iššoko vienas prieš vartininką, sėkmingai įveikė E. Gertmoną ir išvedė Rumunijos rinktinę į priekį 1:0.

1 min. Rungtynės prasideda!

Būti siukslininku nei futbolininkų
Isijungiau galvojau medziai vel betkur atsispardo...Bet likau nustebes, ar cia Jankausko indelis ar kas, kad nespiria betkur, priimineje kamuoli ir bando izaist, greitis pastebimas-nustebino tikrai. Tobulekit ir tikrai sekmes vyrai
Mūsiškiai pelnė nuostabaus grožio įvartį, o priešininkai atsakė penkiais negražiais