Astronomai aptiko planetą, kuri panaši į Žemę labiau, negu bet kuri kita iki šiol žinoma mokslui planeta, pretendavusi vadintis Žemės dvyne.
Planeta, kuri pavadinta „Kepler-186f“, yra vadinamojoje „gyvenamojoje zonoje“ – ji nutolusi nuo savo žvaigždės kaip tik tiek, kad susidarytų palankios sąlygos gyvybei atsirasti, praneša bbc.co.uk.
Ten nei pernelyg šalta, nei perdaug karšta, todėl mokslininkai mano, kad planetos paviršiuje gali būti skysto vandens. Tai, anot jų, yra pagrindinė sąlyga, kad planetoje galėtų vystytis gyvybė.
Žvaigždė, aplink kurią skrieja planeta, nutolusi nuo žemės maždaug 500 šviesmečių. Pati žvaigždė šiek tiek mažesnė už Saulę, o planeta – maždaug dešimtadaliu didesnė už Žemę. Pasak mokslininkų, „Kepler-186f“ dydis leidžia daryti prielaidą, kad tai uolinga planeta.
Taip pat pranešama, kad pastaruoju metu ieškant planetų už Saulės sistemos ribų, padaryta keletas svarbių atradimų. Pirmoji planeta aptikta prieš 20 metų, o iki šių dienų „Kepler” teleskopu jų aptikta beveik du tūkstančiai.
Vis dėlto planeta, kuri yra tokio paties dydžio kaip Žemė, skrieja tokiu pačiu atstumu nuo žvaigždės, kaip Žemė nuo Saulės, o pati žvaigždė būtų tokia panaši į Saulę – aptikta pirmą kartą.
Gali būti, kad planetų – Žemės antrininkių bus aptikta ir daugiau. Netrukus mokslininkai pradės jų ieškoti pasitelkę teleskopą „Plato” – taip neseniai nusprendė Europos kosmoso agentūra.