Festivalio uždarymo koncertas vyks Paežerių dvaro rūmų parke liepos 3 d., 18.30 val.
„Meldžiame tik gero oro – saulės ir ramaus vakaro – sakė muzikai, festivalio sumanytojai ir organizatoriai E. ir A. Strimaičiai - norime, kad uždarymo koncerte, klausytojai patogiai įsitaisę ant dvaro parko vejos, nesirūpintų dėl vėjo ar lietaus, o tiesiog pasinertų į muzikos garsų jūrą ir praleistų gerai laiką. Kaip visuomet po kiekvieno festivalio koncerto publikai linkime tik gerais įspūdžiais skambančio vakaro! To linkėtumėm ir paskutiniame festivalio koncerte.“
Nelengva finansinė situacija, nauji mokesčiai ir kitos organizacinės problemos neišgąsdino festivalio organizatorių ir jau tikrai nepatvirtins prieš festivalį išsakytų nuogąstavimų, jog dėl finansinių sunkumų festivalis gali nutrūkti. Tad ypatingai Sūduviečių laukiamas paskutinis – festivalio uždarymo koncertas tikrai įvyks. Kodėl jis taip ypatingai laukiamas nesunku ir nuspėti – grieš žymus Lietuvoje kamerinės muzikos kolektyvas – valstybinis Vilniaus kvartetas, dalyvaus dainininkas, kilęs iš Sūduvos žemės, Edmundas Seilius kartu su savo žmona dainininke Kristina Zmailaite. Klausytojų laukia romantiška, vasaros gaivos, meilės jausmų ir muzikos polėkio kupina programa – nuo vokiečių kompozitoriaus F.Šuberto iki lietuvių kompozitorės K.Vasiliauskaitės muzikos.
„Šioje muzikos šventėje nebuvę, gali tik gailėtis...“ – rašė žurnalistė Nijolė Treinytė apie pirmąjį Paežerių dvaro festivalį. Ir iš tikrųjų, pirmasis festivalis davė nepriekaištingą toną, kuris ir toliau kyla kreive aukštyn, tiek savo programų originalumu, tiek atlikėjų meistriškumu.
Koks gi bus tas antrasis Paežerių dvaro festivalis, ką klausytojai išgirs naujo, originalaus ir įdomaus...? Klausimų ir spėliojimų netrūko. Liko paskutinysis antrojo Paežerių dvaro festivalio koncertas. Praėjęs laikas, koncertai, muzikinės akimirkos priverčia pažvelgti atgal ir prisiminti.
Birželio 5-tą dieną įvyko antrojo Paežerių dvaro festivalio atidarymo koncertas, kuris tarsi įnešė muzikinę intrigą ir užgavo tą nepriekaištingą, aukšto meistriškumo toną. Atidarymo koncerte giežė unikalus specialiai šiam festivaliui susibūręs styginių instrumentų oktetas iš žinomų Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų, koncerte dalyvavo dainininkė Gintarė Skerytė. Spalvinga koncerto programa – nuo J.Pachelbelio iki F.Mendelsono, nuo M.K.Čiurlionio iki G.Kuprevičiaus sužavėjo festivalio klausytojus ir svečius.
Kaip ir praėjusių metų festivalyje, taip ir šiais metais, festivalyje išskirtas vienas ypatingas istorinis įvykis – praėjusias metais pagarba atiduota dr.V.Kudirkos 150-osioms gimimo metinėms, o šiais metais festivalis savo renginius dedikavo Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui. Tam buvo skirta išskirtinė festivalio programa –„Tūkstantmečio fragmentai“ su istoriku dr. A.Kasparvičiumi ir smuikininke I.Armonaite.
Originalias kamerines programas, atiduodami duoklę ir lietuviškai muzikai, festivalyje atliko trio „Kaskados“ ir neseniai savo antrąjį albumą „Fratres“ išleidęs duetas – „Duo Strimaitis“, karaliams dedikuotą barokinę programą pristatė ansamblis „Reversio“, na o kas norėjo susipažinti su perkusijos muzikos pasauliu, galėjo mėgautis mušamųjų ansamblio „Taba“ koncertu.
Festivalis šiais metais pasklido į platesnes erdves, koncertai vyko ne tik Paežerių dvaro rūmuose, Vilkaviškio katedroje bei kultūros centre, bet ir Marijampolės mieste. Net ir patiems sūduviečiams atrasta netikėta koncertinė erdvė Marijampolėje – buvusi sinagoga. Festivalio organizatoriai viešoji įstaiga „Musicus ictus“, profesionalių menininkų – pianistės Eglės Strimaitienės ir smuikininko Aido Strimaičio įkurta įstaiga, kuri organizuoja įvairius kultūros, meno ir muzikos renginius.
Ieškantys originalių ir įdomių muzikinių temų savo koncertams, muzikantai ypatingą dėmesį skyrė ir festivalio idėjai, turiniui, koncepcijai. „Norime, kad klausytojui būtų įdomu, kad jis išgirstų, pamatytų, sužinotų ir patirtų kažką naujo, išsineštų iš koncertų ne tik gerą nuotaiką, bet ir patirtį“. Tad neatsitiktinai šių metų festivalyje suskambo ir naujovė – tai „Festivalio atžalynas“.
Visą sekmadienį, birželio 7-tą dieną, Paežerių dvare ir Vilkaviškio katedroje skambėjo vaikų atliekama muzika, dalyvavo Marijampolės ir Vilkaviškio muzikos mokyklų geriausi kameriniai ansambliai ir „Liepaičių“ merginų choras, kuris išvakarėse laimėjo muzikinį televizijos projektą „Lietuvos balsai“. Gausiai koncertuose susirinkę klausytojai tarsi paliudijo tą svarbią dabarties ir ateities metaforą, jog mūsų kultūros ir meno ateitis – vaikai, tad puoselėkim tai.