• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Padirbti eurai jau sukasi Lietuvoje. Kaip juos atpažinti?

Žinių radijas

Ekonomistai pataria ne tik išmokti mintinai perskaičiuoti eurus į litus, bet taip pat nepasiduoti sausio išpardavimų gundymams. Tiesa, šiomis dienomis turime dar vieną iššūkį – reikėtų pasistengti ir negauti į rankas padirbto euro banknoto. Tokių Lietuvoje jau pasirodė.

REKLAMA
REKLAMA

Paturėti padirbtą euro banknotą džiaugsmas teko ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovui Kęstučiui Kasciukevičiui: „Tai buvo 20 nominalo euro banknotas“.

REKLAMA

Jo teigimu, nereikia specialių įrenginių, kad atskirti padirbtą euro banknotą, užteks žinoti kaip banknotas skiriasi nuo tikrojo.

„Čiupinėjant netikrą banknotą, ten kur turi būti arkos, jaučiasi nelygumai. Tai vienas dalykas, kuris gali apgauti. Taip pat nominalo hologramą kreipiant į vieną pusę turi išryškėti to nominalo skaitmuo, tai yra 10,20 ir pan. skaičius, o kitą pusę kreipiant - euro ženklas. Taip pat holograma yra vaivorykštės spalvų. Tuo metu netikro banknoto, kurį laikiau, holograma tik blizgėjo. Taip pat banknoto nugarėlėje turi išryškėti aukso spalvos juostelė, kurioje matyti nominalo skaičius ir euro simbolis. Beje reikia atkreipti dėmesį į banknoto nugarėlėje užrašyta banknoto serijos numerį. Jeigu gavote keletą banknotų ir visų serijos numeris vienodas – tai jau kažkas negerai. Taip pat pažvelgus į banknotą prieš šviesą, viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe yra išdėstyti fragmentai. Jie pakreipus prieš šviesą tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių. Taip pat svarbu pastebėti ir vandens ženklą, mat padėjus banknotą ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja. Taip pat kaip ir lituose euras turi apsauginį siūlelį“,- patarimus dalino K. Kasciukevičius.

Parengė Monika Burvytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų