Švaistydami popieriaus lapus net nesusimąstome apie tai, kiek dešimtmečių reikia medžiui užaugti! Tačiau kiekvienas nesunkiai galėtumėme prisidėti prie mūsų aplinkos išsaugojimo, jei tik dažniau susimąstytumėme apie mūsų elgesio pasekmes ir būtinumą veikti vienaip ar kitaip. Štai keletas patarimų, už kurių laikymasi jums galės padėkoti ne tik miškas, bet ir būsimos žmonijos kartos.
Pirmoji rekomedacija būtų tokia – protingai rūšiuokite! Popierių ir jo gaminius mesk į atskirą maišą, kaip ir stiklą bei plastiką. Domėkitės rūšiavimo variantais, „prisijaukinkite“ šį ekologiškai atsakingą elgesio modelį. Taip pat derėtų dalintis laikraščiais bei žurnalais su draugais ar kolegomis, o ne pirkti kiekvienam savo vienetą.
Neleiskite sau išimčių ir laikykitės ekologiško gyvenimo būdo kad ir kur būtumėte. Restorane ar kavinėje nešvaistykite popierinių servėtėlių, naudokite jų tik tiek, kiek realiai reikia.
Kas kartą, kai norėsite atspausdinti ką nors, sustokite ir paklauskite savęs – ar aš tikrai turiu tai spausdinti? Galbūt užteks elektroninio varianto, taip tikrai sutaupysite bent keletą popieriaus lapų kasdien.
Stenkitės išnaudoti abi popieriaus lapo puses, spausdinkite, jei galima, ant abiejų lapo pusių. Panaudotus popieriaus lapus, kurių viena pusė liko švari, naudokite juodraščiui. Kad būtų patogiau, galite sumontuoti tam tikra dėžutę juodraštiniams popieriaus lapams, į kurią dėtumėte tokius lapus.
Visuomet patikrinkite produktų etiketes ir rinkitės tokius produktus, kurie yra iš perdirbto popieriaus. Parduotuvės pakankamai gausi tualetinio popieriaus, servėtėlių, popierinių rankšluoščių ir kitų popierinių gaminių pasiūla iš perdibtų medžiagų.
Kuo daugiau kartų naudokite turimus popierinius pirkinių maišelius, tausokite juos ir saugokite nuo plyšimo. Gautas popierines sąskaitas kompostuokite.
Jei įmanoma, pakartotinai naudokite vokus, patys darykite sveikinimo atvirukus – tai labai originali ir miela idėja, kuri ne tik pradžiugina artimuosius, bet ir padeda mažinti popieriaus sunaudojimą.
Paprašykite, kad darbuovietė pirktų perdirbtą popierių spausdinimui, kurio kaina nėra didesnė už neperdirbto popieriaus lapų kainą.
Nekirskite medžių, o juos sodinkite bei auginkite. Taip pat dovanokite medžių sodinukus įvairiomis progomis savo artimiesiems ir draugams.
Neišmeskite pakavimo popieriaus, o pakartotinai jį naudokite. Pakavimo popierius yra apdirbtas įvairiomis cheminėmis priemonėmis ir yra gana sunkiai perdirbamas.
Paprasti patarimai, tačiau jų poveikis tikrai nepaprastas!