• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NASA kosminis aparatas MESSENGER pakeliui į Merkurijų padarė bendrą Saulės sistemos fotoportretą: vienoje nuotraukoje užfiksuotos 6 planetos. Šiame atvaizde jos pirmą kartą užfiksuotos taip, kaip matomos iš Saulės sistemos „vidaus".

REKLAMA
REKLAMA

Kad būtų galima padaryti pirmąjį „šeimyninį" Saulės sistemos planetų fotoportretą, MESSENGER zondas turėjo padaryti 34 atskiras fotografijas. Jos buvo atsiųstos į Žemę per dvi savaites praėjusių metų lapkričio mėnesį, praneša „Space.com“. MESSENGER programos mokslininkai iš šių nuotraukų suformavo fotomozaiką, atskleidžiančią, kaip Saulės sistemos planetos atrodo iš vidinės jos dalies.

REKLAMA

Visą nuotrauką galima pamatyti NASA MESSENGER programos tinklalapyje.

Šioje nuotraukoje nėra Urano ir Neptūno, nes šios planetos buvo pernelyg blausios, kad jas būtų galima užfiksuoti naudojant net patį ilgiausią įmanomą išlaikymą, sakoma pranešime. Tačiau NASA mokslininkai nuotraukoje pažymėjo jų buvimo vietą. MESSENGER pavyko nufotografuoti aplink Žemę skriejantį Mėnulį ir keturis Jupiterio palydovus – Kalistą, Ganimedą, Europą ir Ijo.

REKLAMA
REKLAMA

Kairėje portreto pusėje matyti ryški Venera, po jos seka Žemė ir Mėnulis, o po jų –  Jupiteris. Dėl MESSENGER orbitos ypatumų ir jos padėties ekliptikos atžvilgiu NASA mokslininkai galėjo nustatyti siaurakampę ir plačiakampę kosminio zondo kameras taip, kad jos galėtų užfiksuoti kaip galima daugiau planetų. Kad galėtų tinkamai pasiruošti fotografavimui, MESSENGER programos mokslininkai pasitelkė šio kosminio zondo buvimo vietą Saulės sistemoje modeliuojančią programinę įrangą. Taip jiems pavyko nustatyti, kurios planetos bus matomos MESSENGER kamerų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak specialistų, tai pirmoji Saulės sistemos planetų nuotrauka iš vidinės mūsų sistemos dalies. 1995 m. NASA kosminis aparatas „Voyager 1" nufotografavo Saulės sistemą iš Neptūno kaimynystės, tai yra, „išorės“.

MESSENGER (MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry, and Ranging) buvo paleistas į kosmosą 2004 metais ir nuo to laiko jau tris kartus praskriejo pro Merkurijų. Kovo 18 dieną jis turėtų pereiti į orbitą aplink šią planetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų