Kvapą gniaužiantys hortenzijų žiedai būna įvairių formų, spalvų ir dydžių, sukurdami tikrą vizualinę šventę. Šiuos nuostabius krūmus itin lengva auginti ir prižiūrėti, nors juos reikia šiek tiek genėti, kad išliktų sveiki ir išlaikytų gyvybingus žiedus.
Svarbu genėti
„Primrose“ sodo guru pabrėžia, kad nors hortenzijos yra gana nereiklios, kasmetinis genėjimas yra labai svarbus norint paskatinti šviežią augimą.
„Tai ypač svarbu, norint užtikrinti spindinčią metinę gėlių ekspoziciją, nes hortenzijos daug geriau žydi ir sprogsta žiedais ant naujų stiebų. Genint hortenzijas, jos atrodys tvarkingai ir švariai. Kasmetinis kirpimas taip pat paskatins kompaktiškesnį augimą“, – rekomenduoja jie.
Tačiau ekspertai įspėja, kad reguliariai negenint hortenzijų, jos gali augti aukštos ir retos, o ne vešlios ir gausiai žydinčios, kaip pastebi „Express“. Dėmesingiems sodininkams ženklas, jog laikas imtis genėjimo, pasirodo tada, kai žiedai tampa rudi ir „traškūs“, o lapai pradeda nykti – dažniausiai žiemos pabaigoje ar ankstyvą pavasarį.
Nors tai gali skambėti bauginančiai, ekspertai tikina, kad genėti hortenzijas yra labai paprasta ir tai galima padaryti per mažiau nei 10 minučių, o tam reikia tik „vieno būtino įrankio“ – švarių, aštrių sodo žirklių, skelbiama mirror.co.uk.
Siunčia patarimą
Specialistai primygtinai reikalauja, kad pjūviai būtų atliekami aštriomis briaunomis, kad būtų užtikrintas švarus kirpimas.
„Tai sumažins augalo pažeidimus ir leis jam daug geriau gyti bei atsispirti ligoms. Nors įsitvirtinusiems hortenzijų augalams gali netrukdyti šen bei ten patrumpinti augalus, fanatikus reikėtų įspėti, kad didelis genėjimas vienu kartu gali sumažinti žydėjimą kitą vasarą“, – jie taip pat pridūrė.
Užuot kasmet karštligiškai karpę žydinčius augalus, sodininkystės mėgėjai kas trejus metus turėtų paskirti datą pagrindiniam hortenzijų genėjimui, o tarp jų pagal poreikį atlikti mažesnius kirpimus.
Tobulinant hortenzijas, reikia atlikti tris paprastus veiksmus, iš kurių pirmas ir lengviausias – nupjauti negyvas sėklų galvutes ir sudžiūvusius žiedus, tiesiai virš naujų ryškiai žalių pumpurų.
Norint atgaivinti krūmą, sodininkams patariama nupjauti maždaug trečdalį stiebų, atkreipiant dėmesį į senus ar pažeistus, kad augalas augtų ir išleistų naujus dieglius. Galiausiai sodininkai turi išretinti krūmelius ir išvalyti perpildytas erdves naudodami patikimas sodo žirkles, kad hortenzijos centras galėtų kvėpuoti ir kad tai neuždusintų naujų ūglių bei apsaugotų nuo baisiosios miltligės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!