Armijos parengimas ir jos panaudojimas karui yra viena iš svarbiausių valstybės funkcijų. Kaip rodo dengi.ru tyrimas, didžiausios pasaulio valstybės ir toliau negaili lėšų šiems tikslams.
Pagal karines išlaidas aiškią lyderio poziciją išlaiko JAV. Tačiau pastarųjų dešimties metų tendencijos tokios, kad vidutinio laikotarpio perspektyvoje mesti iššūkį Vašingtonui galės iš karto kelios valstybės.
Pasaulio karinės išlaidos 2012 metais vertinamos 1,756 trilijono dolerių, tai sudaro 2,5 proc. pasaulio BVP. Išlaidas gynybai 2003–2013 metais daugiausia padidino BRIC šalys ir Saudo Arabija, dėl kurių politinių ambicijų ir didinamas Ginkluotųjų pajėgų (GP) potencialas.
Karinių išlaidų ir BVP santykį galima laikyti šalies geopolitinės padėties ir joje esančio režimo pobūdžio indikatoriumi. Iš patekusių į atitinkamą reitingą dešimties šalių septynios atstovauja Artimiesiems Rytams, kur prie arabų ir izraeliečių priešpriešos faktoriaus prisidėjo vidiniai konfliktai šalyse ir transnacionalinių teroristinių tinklų sustiprėjimas. Išskyrus JAV, reitinge nėra nė vienos didelės išsivysčiusios šalies, o neskaitant JAV ir Izraelio, nė vienos demokratiškos valstybės, kuri būtų plačiai pripažinta esanti tokia. Šalims, kurių karinių išlaidų dalis BVP yra mažiausia, priskiriamos Panama, Haitis ir Kosta Rika – šių šalių biudžete nėra tokios eilutės. Islandija, kuri neturi savo GP, karinių išlaidų naštą užsikrovusi kaip NATO valstybė.
Į labiausiai militarizuotus gyventojus turinčių šalių reitingą taip pat pateko daugiausia Artimųjų Rytų šalys, kur didžiulės armijos naudojamos lyg kokios socialinės korporacijos. Tiesa, pirmosios dvi vietos atiteko Azijos ir Afrikos atstovams – KLDR ir Eritrėjai. Tai galima paaiškinti Šiaurės Korėjos GP techniniu atsilikimu ir tuo, kad kareiviai panaudojami ūkinėje ir politinėje veikloje. Eritrėjos armija savo skaičiumi kompensuoja atsilikimą ekonominėje ir karinėje srityse nuo pagrindinio priešo – Etiopijos. Į šalių reitingą, kur kariškių dalis tarp ekonomiškai aktyvių gyventojų mažiausia, pakliuvo devynios Afrikos regiono atstovės (į pietus nuo Sacharos) ir viena iš tankiausiai apgyvendintų pasaulio valstybių – Bangladešas.
Pačiomis brangiausiomis XXI amžiaus karinėmis kampanijomis, toli už savęs paliekančiomis kitas, tapo operacijos Irake ir Afganistane. Jeigu įskaitysime išlaidas kariškių socialinei apsaugai, iš viso jos atsiėjo JAV 4–6 trilijonus dolerių. Netgi į reitingą įtrauktos kur kas trumpiau trukusios operacijos rodo, kad kariauti dabartinėmis sąlygomis – nepigus malonumas. Libijos kampanijos metu poros naikintuvų „Typhoon“ eksploatacijos diena Didžiosios Britanijos KOP atsiėjo 5 mln. svarų sterlingų, o grandies iš keturių „Tornado GR4“ – 1,75 mln. svarų sterlingų.