Sunkumų kilti gali ne tik suaugusiesiems – taip pat ir vaikai iš suaugusiųjų perima elgesio modelius ir pastebi pasaulyje vykstančius pokyčius, o taip pat gali išsibalansuoti jų režimas.
Prasidedant antrajam karantinui, nemiga ir budinėjimasis naktį tūkstančiams gali sustiprėti. Ir žinoma, niekam nepavyksta būti geriausia savo versija, naktį praleidus vartantis nuo vieno ant kito šono.
Lucy Shrimpton, „The Sleep Nanny“, patarė, kaip geriausia tvarkytis su miego sutrikimais. Štai geriausi jos patarimai, kaip nuo nemigos išvargusioms šeimoms ir vėl pradėti gyventi sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą, net ir keisčiausiais laikais.
Stenkitės miegamajame palaikyti atpalaiduojančią atmosferą. Šiltas apšvietimas, žvakės, rami muzika padės miegamąjį paversti erdve, į kurią atėjus norisi užsimiršti visas problemas ir atsipalaiduoti, rašoma dailystar.co.uk.
Stenkitės miegamajame nedirbti – jei galite, darbui iš namų stalą įsirenkite kitoje namų pusėje. Jei tokios galimybės neturite dėl ribotos erdvės, pasistenkite stalą darbui persitvarkyti taip, kad kai nedirbate, jis būtų visiškai kitoks. Kompiuterį ir visus popierius pasidėkite į šalį ir pasidėkite ką nors kitą, kas bus namų dėmesio centre tuo laiku, kai nedirbate, kad apie darbą net nepagalvotumėte, kai bandote užmigti.
Gali pasirodyti sunku, ypač telefoną naudojantiems kaip žadintuvą, bet stenkitės valandą prieš eidami miegoti jokiais ekranais nesinaudoti. Ekranų skleidžiama mėlynoji šviesa neleidžia gamintis melatoninui – miegą kontroliuojančiam hormonui, todėl ilgiau nenorėsite miegoti.
Taip pat stenkitės per vėlai nevalgyti ir venkite cukringo maisto bei kofeino bent tris valandas prieš eidami miegoti. Daug triptofano turintis maistas, pavyzdžiui, bananai, žalios lapinės daržovės, kiaušiniai ir pieno produktai, suderinti su skaidulų turinčiais angliavandeniais, yra geriausias maistas, padedantis naktį gerai išsimiegoti.
Kaip pagerinti miego kokybę žiūrėkite: