Pirmoje vietoje pagal prieglobsčio prašytojų skaičių buvo Prancūzija – apie 40,9 tūkst. paraiškų. Po jos sekė Ispanija, kuri susilaukė apie 39,3 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Ir tik po to, trečioje vietoje sekė Vokietija.
Tačiau, palyginti su Rytų Europos šalimis, Vokietijos rodikliai vis dar yra labai aukšti. Pavyzdžiui, Slovakija pirmąjį šių metų ketvirtį gavo tik 37 prašymus, Vengrija – tik 22.
Svarbų vaidmenį mažėjant prieglobsčio prašytojų skaičiui Vokietijoje suvaidino Basharo al Assado nuvertimas Sirijoje. Paraiškų iš Sirijos buvo pateikta 56 proc. mažiau nei pirmąjį praėjusių metų ketvirtį. Taip pat sumažėjo migrantų iš Turkijos (44 proc.) ir Kolumbijos (45 proc.) srautas.
Tuo tarpu iš viso per pirmąjį šių metų ketvirtį, Norvegijoje ir Šveicarijoje prieglobsčio paprašė net 210,6 tūkst. asmenų.
Europos Komisijai susirūpinimą kelia nestabili padėtis Artimuosiuose Rytuose
Šiuo metu daugiausia pabėgėlių į ES atvyksta iš Venesuelos, kur tęsiasi hiperinfliacija, masinis nedarbas ir diktatoriaus Nicolo Maduro teroras.
Iš ten atvyko apie 25,4 tūkst. prieglobsčio prašytojai – 44 proc. daugiau nei prieš metus.
Taip pat padaugėjo prieglobsčio prašytojų iš Ukrainos (84 proc.), Kinijos (87 proc.) ir Indijos (56 proc.).
Savo ataskaitoje Europos Komisija taip pat reiškia susirūpinimą dėl nestabilios padėties Artimuosiuose Rytuose, ypač Sirijoje.
Nerimą kelia alavitų persekiojimas žlugus B. Assado režimui, todėl prognozuojama apie naujas pabėgėlių bangas į Europą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!