Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja apie šių vaistų skyrimo ir kompensavimo sąlygas. Iki šiol pacientų insulto ir sisteminės embolizacijos profilaktikai, esant prieširdžių virpėjimui ar plazdėjimui, plaučių embolijai bei giliųjų venų trombozei gydyti buvo skiriamas ir kompensuojamas vaistas varfarinas.
Nuo šiol, jei pacientui nepavyksta saugiai sumažinti kraujo krešėjimo varfarinu, galima skirti vieną iš trijų kompensuojamų naujų efektyvių antitrombozinių vaistų. „Nors varfarinas yra saugus ir veiksmingas vaistas, tačiau jis tinka ne visiems pacientams dėl organizmo polinkio kraujuoti ar kitų galimų kontraindikacijų. Todėl tiems žmonėms, kurie negali būti gydomi varfarinu arba nesėkmingai būdavo juo gydomi, jau gali būti skiriami daugelio pacientų laukti naujieji kompensuojamieji vaistai", – sakė VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irma Medžiaušaitė. Kaip ir kiti kardiologiniai vaistai, šie vaistai Lietuvos apdraustiesiems kompensuojami 80 proc.
Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Skaičiuojama, kad per metus naujųjų vaistų kompensavimui bus išleidžiama daugiau nei 5,4 mln. eurų PSDF lėšų.