• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio 20 d. mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Policijos duomenimis, politiko kūnas buvo surastas šeštadienį ryte namuose be išorinių smurto žymių. G. Kirkilas ėjo 73-uosius metus.

Balandžio 20 d. mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Policijos duomenimis, politiko kūnas buvo surastas šeštadienį ryte namuose be išorinių smurto žymių. G. Kirkilas ėjo 73-uosius metus.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad politiko mirties priežastis – insultas. Tai patvirtino G. Kirkilui artimi šaltiniai.

G. Kirkilo gedintys kolegos ir bendražygiai teigė, kad žinia apie politiko mirtį buvo netikėta.

„Ta žinia buvo labai netikėta. Tikrai pakankamai jaunas žmogus, kurį ištinka staigi karališka mirtis“, – sakė socialdemokratė Rasa Budbergytė.

„Visada pagauna žmogų, kad tu tą žmogų nesenai matei, bendravai, buvai laidoje net kartu ir staigiai gauni žinią, kad jo jau nebėra. Gailestis, pasimetimas“, – komentavo Seimo narys Algirdas Sysas.

Kiti su premjeru bendravę politikai pridūrė nematę ženklų apie prastą kolegos savijautą. G. Kirkilo bičiuliai pasakojo, kad premjeras dar kelios dienos iki mirties žaidė tenisą, dalyvavo politiniuose renginiuose.

REKLAMA
REKLAMA

Gediminas Kirkilas atgulė amžinojo poilsio šalia Rimo Tumino: palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse

Trečiadienio popietę paskutinį „sudie“ buvusiam premjerui Gediminui Kirkilui ištarė jo bičiuliai ir bendražygiai. Velionis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

REKLAMA

Veliono urna išnešta trečiadienį apie 12 valandą. Valstybinės laidotuvės vyko Antakalnio kapinėse. G. Kirkilas amžinojo poilsio atgulė Vilniaus Antakalnio kapinėse, šalia režisieriaus Rimo Tumino.

Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės kariškiai, Lietuvos kariuomenės garbės kuopa ir pučiamųjų orkestras. 

Buvusio premjero garbei sugiedotas Lietuvos himnas, iššautos salvės. 

Valdas Adamkus: Kirkilo atminimas išliks pavyzdžiu ateities kartoms

Atsisveikinti su G. Kirkilu atvyko artimieji, bičiuliai, bendražygiai. Išreikšti pagarbą buvusiam premjerui atvyko politikai, taip pat buvęs prezidentas Valdas Adamkus. Jam įėjus į šarvojimo salę, visi atsistojo. V. Adamkus pareiškė užuojautą G. Kirkilo šeimai ir prisėdo prie premjero žmonos.

REKLAMA
REKLAMA

G. Kirkilas reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybės kūrimo, kalbėjo V. Adamkus. Todėl, pasak prezidento, jo atminimas neabejotinai išliks pavyzdžiu ateities kartoms.

„Man atrodo, jis buvo iškilus Lietuvos politikas, kadangi savo veiksmais vertino pirmiausiai valstybę, žmogų, o ne kokią privačią organizaciją, kuriai pats priklausė.

Savo darbais jis labai ryškiai įeina, man atrodo, į mūsų valstybės atkūrimo procesą. Galime tik pasidžiaugti jo įnašu ir pavyzdžiu ateinančioms kartoms“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gitanas Nausėda apie Gediminą Kirkilą: „Tai buvo politikas gerąja to žodžio prasme“

Vilniuje su buvusiu premjeru Gediminu Kirkilu atsisveikinti antradienį atvyko prezidentas Gitanas Nausėda. Jis tvirtino, kad G. Kirkilas buvo žmogus, kuris turėjo europietišką ir globalią mąstyseną.

„Tai buvo politikas geraja to žodžio prasme. Dažnai mes sudedame skirtingas konotaciją į žodį politikas, bet Gediminas Kirkilas buvo žmogus, kuris stovėjo prie valstybės vairo ir tuo metu, kai nebuvo lengva, kai valstybės laukė nemažai iššūkių, reikėjo dalyvauti svarbių strateginių sprendimų priėmime.

REKLAMA

Bet ir pasitraukęs iš aktyviosios politikos jis neliko abejingas mūsų viešajam gyvenime ir nuolat sekdavau jo skirtingos tematikos straipsnius apie mūsų užsienio politiką, ypatingai šita tema jį domino, saugumo politika.

Ir visada jam buvo būdingas tam tikras solidumas, nesiblaškymas. <...> Tai buvo žmogus, kuris mąstė globaliai, europietiškai ir turėdamas labai aiškią vertybių hierachiją“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA

Su Gediminu Kirkilu atsisveikinti atvykusi Ingrida Šimonytė: „Jis turėjo puikų humoro jausmą ir gebėjimą pasijuokti ir iš savęs“

Vilniuje atsisveikinant su buvusiu premjeru Gediminu Kirkilu savo mintimis apie velionį sutiko pasidalinti ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Žmogus su geru humoro jausmu, žmogus, kuris skaitė daug knygų, patardavo, ką paskaityti kitiems, žmogus, kuris sugebėdavo išlipti iš partinio karkaso, kalbėti su žmonėmis, kurie turėjo kitus įsitikinimus. Įdomus pašnekovas. Gerai prisiminsiu“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gediminas turėjo puikų humoro jausmą ir aš visą tai vertinu, kaip ir apskritai žmonių humoro jausmą, sveiką ironiją ir gebėjimą pasijuokti ir iš savęs, ir iš situacijos, kartais galbūt paironizuoti ir apskritai žiūrėti į gyvenimą, kaip į galimybių tam tikrą rinkinį, o ne vien problemų“, – kalbėjo premjerė.

I. Šimonytė tvirtino, kad G. Kirkilui buvo svarbūs pamatiniai dalykai valstybei.

„Euroatlantinė integracija, mūsų narystė NATO buvo svarbi tada, kada dar galėjai sakyti, kad kairėje dar nebuvo tiek daug žmonių, kuriems tai buvo svarbu.

REKLAMA

Kitaip sakant, before it was cool (liet. dar tada, kai tai nebuvo kieta). Gediminas visus tuos tikslus, valstybės kryptį ir ateitį matė labai panašiai. Ir kai reikėdavo tuos klausimus spręsti susivienijant su savo tarsi politiniais oponentais iš kitos lauko pusės, niekada tai nebuvo Gediminui Kirkilui problema“, – sakė I. Šimonytė.

Ji taip paminėjo, kad dar tada, kai nebuvo įprasta kalbėti apie Ukrainos vakarietišką integraciją, G. Kirkilas buvo tas žmogus, kuris su Andriumi Kubiliumi aplankė ne vieną Europos sostinę ir šiam klausimui skyrė daug laiko ir jėgų.

REKLAMA

Gedimino Kirkilo biografija

Faktą, kad mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas, šeštadienio rytą patvirtino policijos atstovas Ramūnas Matonis.

G. Kirkilas gimė 1951 m. sostinėje. 1978 m. baigė Vilniaus pedagoginį institutą, vėliau – Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 2004 m. – VU Tarptautinio verslo mokyklą.

1978-1989 m. priklausė SSKP, vėliau Lietuvos komunistų partijai. Algirdui Mykolui Brazauskui tapus Centrinio komiteto pirmuoju sekretoriumi, dirbo jo padėjėju ryšiams su spauda, o 1990-1992 m. jo padėjėju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1990 m. G. Kirkilas išrinktas Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) pirmuoju pavaduotoju ir keletą metų priklausė šiai politinei jėgai. Nuo 2001 m. tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariu, 2007-2009 m. pirmininkavo socialdemokratams.

Politikas buvo renkamas į Seimą nuo 1992 m. ir dirbo parlamente keletą kadencijų – iki 2020 m. 2017 m. lapkritį pasitraukė iš socialdemokratų gretų.

G. Kirkilas vadovavo Vyriausybei 2006-2008 m.

G. Kirkilas 2003 m. buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.

gyveno gerai, mirtis greita, viskas kas gali nutikti žmogui geriausia, jokių slaugymų, vienatvės, kančių. Mirsim visi ir visi būsim užmiršti , visi norim gyvent gerai, mirti lengvai.
Toks sportiškas, aktyvus buvo, jokio antsvorio. Ir tikėk visokiais patarimais, kaip gyventi, kaip maitintis, kiek judėti.

Vakcinuotas esi, bijai prisipažinti nesąmonę padaręs. "insultas ištinka tada, kai smegenis maitinančią kraujagyslę užkemša trombas ir jos negauna pakankamai maitinimo bei deguonies. Kuo ilgiau tęsiasi šis „badas“, tuo daugiau smegenų žūsta. Hemoraginis insultas įvyksta trūkus kraujagyslei ir į smegenis išsiliejus kraujui.

Sergant išeminiu insultu smegenų arterija gali užsikimšti dėl kelių priežasčių. Mediko tikinimu, dažniau pasitaiko, kai į smegenų arteriją kraujo krešulys atkeliauja iš kitų žmogaus organų. Pavyzdžiui, prieširdžių virpėjimo metu trombas, atitrūkęs nuo širdies arba arterijų vidinių sienelių, patenka į kraujotakos sistemą ir su kraujo srove gali atkeliauti iki smegenų."
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų