„Aš nematau rimtos komandos, kuri siektu konkretaus tikslo. Tarp regioninių projekto partnerių ir kompanijos Hitachi nesimato bendradarbiavimo. Lietuvos bandymas ištempti projektą pačiai nepasiteisino, ir pasibaigę fiasko. Iš kitos puses išryškėjo ekonominio projekto pagrįstumo svarba. Paklausykit ką kalba estai“, - kalbėjo Povilas Gylys.
Skeptiškai parlamentaras vertino ir pasiūlymus tartis su „HITACHI“ dėl papildomu investicijų.
„Nenorėčiau būti kategoriškas, bet toks planas man atrodo įtartinas. Norių priminti, kad nemokamo nieko nebūna, be to bendros išlaidos projektui labai didelės ir investicijų perskirstymas didelės naudos neatneš. Aš lauksiu derybų rezultatų, bet abejoju kad tai įvyks. Bet labiausiai projektui trukdo, kad tarp partnerių nėra nei vadybinio nei politinio aljanso “, - teigė politikas.
Nekomercine partnerystė RBMC nuo 2010 metų atlieka branduolinės energetikos plėtros perspektyvų tyrimus Baltijos šalių regione. Tyrimai atliekami tokiose šalyse kaip Lietuva, Latvija, Vokietija, Rusija, Lenkija, Vokietija, Skandinavų šalys. Vienas iš tyrimo objektu, politikų, ekonomistų, visuomenininkų ir energetikų nuomonių apibendrinimas.