Seimo posėdžių sekretoriate teigiama, kad „generalinio prokuroro vadovavimo stilius jau tampa valstybės masto problema“. Pažymima, kad prokurorų profesinė sąjunga kaip nepasiteisinusią vertina prokuratūros reformą, o paskutiniame metiniame pranešime prokuratūros darbą sukritikavo ir pati prezidentė.
Seimas rudenį nepritarė generalinio prokuroro D.Valio pateiktai prokuratūros ataskaitai ir ėmė siekti jo atleidimo. Tačiau prezidentė D.Grybauskaitė tuomet pareiškė pasitikinti prokuroru ir kreipėsi į Konstitucinį Teismą, kuris išaiškino, kad prokuroras neturi teikti ataskaitų parlamentui, už kurias būtų balsuojama.
Tuo tarpu praėjusią savaitę skaitydama metinį pranešimą Seime šalies vadovė prokuratūrai pažėrė kritikos. Ji pažymėjo, kad pažangios permainos jau pasiekia teismus ir policiją, tačiau sunkiausiai persitvarko šalies prokuratūros, kuriose „vis dar gajus sovietinis baudžiamasis persekiojimas“.
„Sunkiausiai modernizacija pasiekia šalies prokuratūras. Čia tebeklesti vyresniųjų prokurorų valdžia, į sistemą neateina naujų žmonių, nesikeičia požiūris į žmogaus teises. Nepakankamai investuojama į profesinį tobulėjimą, neanalizuojama, kokiu keliu eina Europa ir pasaulis, vis dar sunkiai prasimuša naujos idėjos“, - skaitydama metinį pranešimą sakė šalies vadovė.
Seimas prieš keletą metų patvirtino prokuratūros sistemos reformą, kuria iš trijų pakopų ji tapo dvipakope - neliko atskirų apylinkių prokuratūrų, kurios prijungtos prie apygardų. Reforma susilaukė kritikos iš pačių prokurorų, kai kurie apskundė teismams sprendimus dėl jų perkėlimo į kitas pareigas.
D.Valys generaliniu prokuroru paskirtas 2010 metais, prieš tai jis buvo Akmenės rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras.