P.Auštrevičiaus teigimu, idėja įkurti neformalią vienminčių grupę gimė iš būtinybės suburti kuo daugiau kolegų europarlamentarų bendram darbui.
„Ukraina Europoje turi daug draugų, dar daugiau jų atsirado Rusijos agresijos akivaizdoje. Norime padėti Ukrainai ir jos žmonėms, neapsiribojant vien darbu jau esamuose Europos Parlamento komitetuose. Neformali grupė – puiki platforma plačiau matyti problemas, laisviau keistis idėjomis ir dalintis kontaktais“, - europarlamentaro biuro išplatintame pranešime cituojamas P.Auštrevičius.
Pasak liberalo, grupė palaikys aktyvius ryšius su Ukrainos parlamento nariais, tačiau tuo neapsiribos – ieškos kuo įvairesnių bendradarbiavimo formų su visomis Ukrainoje veikiančiomis nevyriausybinėmis ir kitomis organizacijomis.
Steigiamajame „Europietiškos Ukrainos“ grupės susitikime dalyvavo naujai išrinktos Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai, taip pat – Krymo totorių Medžliso pirmininkas Refatas Čiubarovas, kuriam uždrausta įvažiuoti į Krymą.
„Pagrindiniai dalykai – nutarėme kartu su Ukrainos atstovais siekti, kad Europos Parlamente būtų surengti nuolatiniai posėdžiai-klausymai apie Rusijos vykdomus nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus okupuotose Ukrainos teritorijose. Esu tikras, kad šių posėdžių metu surinkta informacija ir padarytos išvados anksčiau ar vėliau atsidurs tarptautiniame teisme“, – sako P.Auštrevičius.
Prie šios grupės jau prisidėjo 48 Europos Parlamento nariai, atstovaujantys 18-kai ES šalių ir visoms pagrindinėms proeuropietiškoms politinėms frakcijoms. Iš Lietuvos europarlamentarų grupėje dirbs liberalas Antanas Guoga, socialdemokratas Zigmantas Balčytis, konservatorius Gabrielius Landsbergis, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis ir valstiečių atstovas Bronis Ropė.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.