Pasak O. Vyšniausko, prieš tris dešimtmečius didelio ažiotažo „Eurovizija“ Lietuvoje nesukėlė: „Buvo įdomu, aišku. Bet niekas nieko mums neskyrė, jokių lėšų. Draugai susimetė keli. Mane vežė sporto rūmų, kuriuos dabar bando atstatyti, vadovas E. Romanovas. Tuo metu kažkas su kažkuo pasitarė ministerijoje, užsimerkę pirštu dūrė ir pataikė į mane. Nebuvo atrankos. Nu, važiuosiu, jeigu reikia“, – pasakoja vyras.
„Mes atvažiavome, užsiregistravome, ir tada supratome, kad esame ne dėmesio centre visai. Atrodė, kad ne visi žemėlapį yra matę ir mūsų šalį žino. Mūsų kartais net į repeticiją nepaimdavo. Buvo toks jausmas, gal taip tik atrodė. Bet taip tada atrodė. Mus patalpino privačiai pas kažkokius žmones, net ne viešbuty. Visi buvo viešbučiuose, o mes...va taip“, – ne itin šiltą priėmimą konkurse prisimena atlikėjas.
O. Vyšniauskas teigia, jog baimės, kaip pirmasis konkurse dalyvavęs lietuvis, nejautė: „Nežinia negąsdino. Mano toks likimas – į karštas vietas važinėti. Kur niekas nelenda, aš lįsdavau, visada teisybę sakydavau gyvenime. Dėl to kentėdavau. Kariuomenėje irgi kovojau dėl teisybės, pusė kariuomenės daug faktų tiesiog praleido pro ausis. Čia matyt taip turi būti, kažkas turi eiti ir daryti“.
Paklaustas, kaip pasikeitė konkursas per daugelį metų, O. Vyšniauskas susimąsto: „Man apskritai yra klaustukas čia. „Eurovizijoje“ dalyvavo ir pasauliniai grandai, ir jie buvo žemiau vidurio ne kartą. Ne visuomet ten dainavimas, daina laimi.
Aš supratau, kad ten kažką reikia padaryti tokio, sukrečiančio. Žinote, kaip jaunimas dabar vertina populiarumą – perklausomis. Kažkuo suintriguoti, kažką padaryti išskirtinai. Man atrodo, tikrai ne muzika laimi tą festivalį. laimi masinis subangavimas.
Mano sūnus irgi muzikantas, jis man kartais parodo kas ten daug peržiūrų renka. Atvirai pasakius, aš ne visada suprantu, kodėl. Dabar yra lengviau ir technine prasme, anksčiau turėjo būti gyvas orkestras, viskas gyvai. Dabar kažkiek leidžiama tos fonogramos, gali leisti muziką iš kompiuterio“, – svarsto dainininkas.
O. Vyšniauskas sako, jei būtų buvusi galimybė – gal būtų dainą kūręs anglų kalba. „Nežinau, kas būtų jei būtų. Tuo metu taip, buvo toks reikalavimas, nors jo laikėsi ne visi. Bet manau, kad gal būčiau ir anglų kalba dainą parašęs“.
Kaip „Eurovizijoje“ pasiseks „The Roop“, O. Vyšniauskas prognozuoti nesiima: „Jie groja gerą, kokybišką popsą. Iš esmės, to čia ir reikia. Sėkmės jiems“, – nedaugžodžiavo dainininkas.
Straipsnio autorė - žurnalistė Laura Blaževičiūtė