Oro kondicionierių paklausos augimas
Oro kondicionierių panaudojimas privačiame sektoriuje vis auga. 1902 m. pradėję nuo spaustuvės vėsinimo per ketvirtį amžiaus oro kondicionieriai atėjo iki privačių namų ir jų paklausa šiame sektoriuje didėja. Tyrimų duomenimis, apie 87 proc. amerikiečių namuose turi oro kondicionierius, Europoje šis skaičius siekia apie 10 proc., tačiau kasmet fiksuojamas 15-20 proc. augimas.
Iš pradžių buvę paklausūs rinkose, kur yra šilta ir karšta, oro kondicionieriai vis labiau darosi populiarūs ir įvairaus klimato zonose, kur būna šaltos žiemos ir karštos vasaros. Būtent šildymo funkcijos atsiradimas ir oro kondicionieriaus tapimas ir šilumos siurbliu leido praplėsti panaudojimo ir rinkos ribas. Šilumos siurbliai – tai kondicionieriai, kurie gali ir šaldyti, ir šildyti net kai lauke -25 laipsniai.
Mitai ir tikrovė
Anot mikroklimato eksperto Nerijaus Dirsės, yra keletas vyraujančių mitų apie kondicionierių veikimą ir poveikį sveikatai.
Naudoja daug elektros energijos, brangu
Šiuolaikiškų oro kondicionierių sąnaudos per mėnesį yra apie 1 eur/kv.m. Atsižvelgiant, kad dažniausiai nėra vėsinamasi 24 val. 7 dienas per savaitę, kaina tikrai nėra didelė.
Naudojant mobilų oro kondicionierių galima sutaupyti, nes nereikia montavimo darbų, o ir pats įrenginys yra pigesnis. Tačiau reikia pažymėti, jog jo elektros sąnaudos yra šiek tiek didesnės — apie 10 euro centų per valandą.
Sukelia peršalimo ligas
Pirmiausiai skirtumas lauko ir vidaus temperatūrų rekomenduojama, kad būtų apie 5 laipsnius. Taip išeidami iš patalpos į lauką nepatirsime šiluminio šoko.
Ekspertas taip pat rekomenduoja temperatūrą mažinti po 2 laipsnius. t.y. jeigu pas jus viduje dabar +25, kondicionieriaus nustatymas +18, gali pakenkti jūsų sveikatai. Pirmiausiai patalpą reikėtų atvėsinti iki +23 ir tik tada jeigu yra poreikis dar mažinti temperatūrą vėl 2 laipsnais. Taip palaipsniui vėsinama tempretarūta leidžia kūnui apsiprasti ir jis nepatiria šoko, kas apsaugo nuo susirgimo.
Patalpoje kaupiasi užterštas oras
Šiuolaikiški kondicionieriai turi po kelis filtrus ir net ir kvėpinimo funkciją. Tačiau labai svarbu tinkama jo priežiūra. Pagal gamintojo rekomendacijas filtrus valyti reikia kas 2 savaites, taip visada gausite patį gerausią efektyvumą ir gaivų, švarų orą.