• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinių „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis mano, kad Lietuvoje būtina sutelkti dėmesį į elektros perdavimo tinklų sistemą bei atsisakyti jūros vėjo parko projekto, kuris, anot jo, ekonomiškai nepagrįstas.

Opozicinių „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis mano, kad Lietuvoje būtina sutelkti dėmesį į elektros perdavimo tinklų sistemą bei atsisakyti jūros vėjo parko projekto, kuris, anot jo, ekonomiškai nepagrįstas.

REKLAMA

Tuo metu demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius teigia, jog reikėtų sukurti garantinį fondą, kuris galėtų užtikrinti elektros kainą žmonėms, jei jų pasirinktas tiekėjas taptų nemokus.

„Pirmiausia reikia susitvarkyti su elektros perdavimo tinklų sistema Lietuvoje, nes generacijos didėjimas, ypač vėjo resursai pas mus pakankami, bet mes susiduriame su problema, kad nebus kaip perduoti pigios elektros energijos, kuri bus pagaminama, pavyzdžiui, vėjo pagalba“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Karbauskis.

Jis sako, kad vėjo jėgainių parko Baltijos jūroje projektas yra ekonomiškai nepagrįstas, todėl šių planų Vyriausybė turėtų atsisakyti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Reikia suprasti, skaičiuoti ir atitinkamai įvertinti ketinimus Lietuvos statyti vėjo jėgainės jūroje, tai šiandien ekspertų vertinimas kaip visiška nesąmonė, nes labai padidėjo galingumai vėjo antžeminėse jėgainėse. Vertinant aptarnavimo, statybos kaštus jūroje nebeapsimoka to daryti. Jei Vyriausybė stums tą jūros projektą, tada galėsime teigti, kad jie bando išplauti pinigus, o ne išspręsti problemą“, – sakė R. Karbauskis. 

REKLAMA

„Reikia daryti taip, kad vėjo jėgainės atsiradinėtų kuo arčiau vietų, kuriose didžiulis energijos naudojimas, arčiau Vilniaus, Kauno. Tuo turėtų užsiiminėti Vyriausybė ir pabaigti diskusijas dėl ekonomiškai nepagrįsto projekto“, – pridūrė jis. 

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius taip pat kalbėjo, kad siekiant suvaldyti situaciją dėl elektros rinkos liberalizavimo, turėtų būti padidintas reikalavimas elektros tiekėjams dėl įstatinio kapitalo. Be to, jis siūlo sukurti garantinį fondą, kuris galėtų kurį laiką užtikrinti elektros kainą žmonėms, jei jų pasirinktas tiekėjas taptų nemokus.

REKLAMA
REKLAMA

„Siūlyčiau Vyriausybei greičiau priimti įstatymo pataisas, grįžti į liepos 1 dienos status quo, tai galiotų ir privatiems energijos tiekėjams, ir valstybės energijos tiekėjams, kad sutartys negali būti keičiamos, kol Vyriausybė nepriims priemonių plano, kaip gyvensime po sausio 1 dienos“, – LRT radijui sakė A. Butkevičius. 

„Taip pat visiems elektros energijos tiekėjams turi būti padidintas reikalavimas dėl įstatinio kapitalo ir sukurti finansinį garantinį fondą, jei matome, kad įmonė nemoki, kad užtikrintų bent du mėnesius, kad tiems žmonėms elektros energijos kaina nesikeistų ir jie turėtų laiko pasirinkti kitą energijos tiekėją“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu konservatorius Andrius Vyšniauskas teigė, kad šiuo metu svarbiausias tikslas – užbaigti atsinaujinančios energetikos projektus ir iki 2025 metų turėti pusę energijos, pagaminamos iš atsinaujinančių išteklių. 

„Priimtas didžiulis atsinaujinančios energetikos paketas, palengvinant sąlygas steigti saulės ir vėjo jėgaines, jų plėtra yra eksponentinė. Šiuo metu svarbiausias tikslas – užbaigti tuos projektus, iki 2025 metų tikslas turėti pusę elektros energijos, pagaminamos iš atsinaujinančių energijos išteklių, tai reikštų, kad vartotojams kaina eksponentiškai mažėtų – tai vienintelis kelias“, – sakė A. Vyšniauskas.

REKLAMA

Energetikos ministerija ketina artimiausiu metu pateikti įstatymo pataisas, kurios padidintų kapitalo reikalavimus įmonėms, be to, būtų reikalaujama turėti aukštas kompetencijas energetikoje. 

„Perlas energija“ penktadienį pranešė perkelianti fiksuotos kainos planus pasirinkusius klientus į kintamos kainos planą „Birža“, kurio tarifas priklauso nuo elektros kainos biržoje.  

Šiuo metu rinkoje veikia 6 nepriklausomi tiekėjai, o didžiausią rinkos dalį – 67 proc. – užima valstybės kontroliuojama „Ignitis“. „Perlas energija“ turėjo daugiau nei 15 proc., o Estijos kapitalo „Enefit“ ir Latvijos „Elektrum Lietuva“ – po kiek daugiau nei 8 proc.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų