Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos narius siūloma tvirtinti slaptu balsavimu. Tokios nuomonės laikosi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, penktadienį su šios komisijos ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariais aptarusi šios komisijos ateitį.
Pasak parlamento vadovės, artimiausiu metu Seimo valdyba ketina sudaryti darbo grupę, kuri tobulins Operatyvinės veiklos įstatymą tam, kad būtų "atverti vartai normaliai komisijos veiklai". Kol kas I. Degutienė nesiėmė pasakyti, ar tai būtų komisija ar pakomitetis.
I. Degutienės teigimu, iki šios kadencijos Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija nė piršto nėra pajudinusi. "Nuo 2003 iki 2010 metų komisija iš viso nieko nedarė", - teigė Seimo vadovė.
I. Degutienė priminė, kad į šią komisiją kreipėsi dėl galimo kai kurių žurnalistų pokalbių pasiklausymo, tačiau paaiškėjo, kad Operatyvinės veiklos įstatymas nesuteikia galimybių viską išsiaiškinti.
"Dėl to pradėjome ieškoti sprendimų būdų, kad tai būtų reali veikla, ne butaforinė, ne popierinė (...) Reikalinga kitokios kokybės komisija iš esmės", - mano I. Degutienė.
Seimo NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas mano, kad prižiūrėti operatyvinę veiklą galėtų Seimo komiteto pakomitetis.
"Komisiją reikia naikinti, o veiklos barą perduoti NSGK Saugumo pakomitečiui su visomis funkcijomis ir įgaliojimais", - žurnalistams sakė A. Anušauskas.
Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas mano, kad reikėtų pakeisti šios komisijos nuostatus, Operatyvinės veiklos įstatymą, kuriame būtų aiškiai numatyta, ką komisija gali, ko negali.
"Siūlau Vokietijos modelį, kad komisija būtų sudaryta ne daugiau kaip iš 5 žmonių, kuriais būtų visiškai pasitikima, kurie turėtų ir parlamento, ir subjektų pasitikėjimą", - sakė A. Sacharukas.
Seimo Pirmininkė I. Degutienė pažadėjo stengtis, kad iki pavasario sesijos pabaigos operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės problemos būtų išspręstos.