Ukrainos Konstitucinis teismas, vėluodamas valandą, tęsė prezidento įsako paleisti Aukščiausiąją Radą nagrinėjimą - OMON padėjo surinkti teisėjų kvorumą, išvaikęs įėjimą į pastatą užblokavusius opozicijos šalininkus.
Prie teismo pastato susirinko 3-4 tūkst. žmonių. Vienas iš opozicijos lyderių Oleksandras Turčynovas sakė, kad jo šalininkai blokuos Konstitucinio teismo pastatą, kol bus baigti tirti Ukrainos saugumo tarnybos kaltinimai dėl korupcijos teisėjai Siuzanai Stanik.
Būtent ši Teismo narė rengia pranešimą klausimu, ar atitinka konstituciją prezidento įsakas.
"Aš atvažiavau 8 val. 30 min., bet į darbą negaliu patekti. Daugelis mano kolegų taip pat čia , ten (į teismo pastatą) įėjo tik keli teisėjai. Jeigu toliau taip bus - nukelsime posėdį, nors tai užtraukia baudžiamąją atsakomybę", - sakė žurnalistams teismo pirmininko pavaduotojas Valerijus Pšenyčnas.
Antradienį Konstitucinis teismas pradėjo nagrinėti prezidento sprendimą paleisti Radą, kurį užginčijo Viktoro Juščenkos oponentai, atsisakę vykdyti įsaką iki teismo sprendimo.
Jau pirmąją proceso dieną opozicija, taip pat ir populiari "oranžinė" politikė Julija Tymošenko, pareiškė abejonių dėl teisėjų nešališkumo.
V.Januk?vyčiaus vyriausybė atsisakė finansuoti pirmalaikius rinkimus, V.Juščenkos paskirtus gegužės 27 dieną, tol, kol savo sprendimą paskelbs Konstitucinis teismas. Kabineto nuomonei pritaria Centrinė rinkimų komisija.
Konstitucinį teismą sudaro 18 žmonių: šeši - skiriami pagal prezidento kvotą, šeši - pagal parlamento kvotą ir šeši - pagal teisėjų suvažiavimo kvotą. Kad posėdis prasidėtų, būtinas 12 teisėjų kvorumas.
J.Tymošenko ir jo sąjungininkai - prezidentą remianti partija "Mūsų Ukraina" ir pilietinis susivienijimas Liaudies savigyna - antradienį paragino V.Juščenką atšaukti šešis teisėjus, paskirtus pagal prezidento kvotą.