Olimpinės dienos ugnis buvo įžiebta prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) pastato, o jos kelionę link Baltojo tilto pradėjo baidarininkas Mindaugas Maldonis.
Pakeliui link sporto šventės centro iš jo estafetę perėmė penkiakovininkas Justinas Kinderis, vėliau – taip pat penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, kol galiausiai olimpinė čempionė deglą į rankas perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai.
Būtent šalies vadovas, įžiebęs Olimpinės dienos aukurą, oficialiai paskelbė apie renginio pradžią.
„Olimpinę ugnį įžiebiau pirmą kartą. Tai – ypatingas jausmas, nes supranti, kad tai yra kažko labai svarbaus pradžia, o tu savo nedidele dalimi prie to prisidėjai“, – įspūdžiais dalijosi G. Nausėda.
„Sunkus tas deglas, – po ceremonijos juokėsi būsimas žaidynių debiutantas M. Maldonis. – Buvo labai smagu dalyvauti deglo nešime, ypač, kai ne vienas, o keturiese bėgome.“
Pasibaigus atidarymo ceremonijai į Olimpinės dienos renginį susirinkę dalyviai kartu apšilo „Impuls“ mankštoje. Po jos visi pasileido į taškų ir prizų medžioklę – prie Baltojo tilto jų laukia 46 sportinės veiklos, kurias atlikus dalyvių „Omaps“ programėlę papildo tam tikras taškų skaičius. Jį dienos pabaigoje bus galima iškeisti į įvairius LTeam ir „Decathlon“ prizus.
Sporto šventėje vilniečių ir miesto svečių taip pat laukia bėgimo ir rogainingo varžybas, taip pat žiūrovai bus kviečiami stebėti breiko ir parodomoji riedlentininkų programa, o nuo 17 val. visi galės susiburti nemokamame Vido Bareikio koncerte. Jo metu vienas populiariausių šalies atlikėjų atliks ir visai neseniai pristatytą dainą, skirtą į Tokijo olimpines žaidynes vyksiantiems LTeam sportininkams palaikyti.
„Matau įvairaus amžiaus žmonių, žmonių su negalia – tokių, kurie mėgsta sportuoti. Linkiu, kad tokių žmonių atsirastų vis daugiau, nes sportas – be galo smagus. Galiu pasakyti, kad kuo labiau įtemptas darbas – tuo didesnę atgaivą teikia judėjimas, sportas tomis retomis laisvomis minutėmis. Kiekvieną savaitgalį ir pats stengiuosi jas išnaudoti ar dviračiui, ar futbolui, ar krepšiniui“, – pasakojo šalies vadovas G. Nausėda.
„Mes labai džiaugiamės, kad šiemet Vilniuje vėl turime tą tikrąją Olimpinę dieną ir su šia sporto švente tęsiame savo kelionę po Lietuvą“, – po metų pertraukos sugrįžusiu tradiciniu renginiu džiaugėsi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Šiemet Olimpinė diena Lietuvoje minima jau 32-ąjį kartą ir pirmąsyk vyksta ne vieną, o net šešias dienas – visą praėjusią savaitę Vilniuje ir jo apylinkėse esančiose sporto bazėse visi norintys taip pat galėjo išbandyti įvairias sporto šakas.
Iki šiol šventė vyko įvairiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Praėjusiais metais su pakeistu formatu sporto šventė aprėpė ne tik šalies teritorijoje, bet ir po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius – buvo surengtas virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 3000 tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.