• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Prieš šį iššūkį Lietuvos irkluotojas baidarininkas, olimpietis ir triskart pasaulio čempionas Egidijus Balčiūnas pasidalino patarimais, kaip ruoštis tokiai kelionei ir įžvalgomis apie irklavimo sportą.

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Prieš šį iššūkį Lietuvos irkluotojas baidarininkas, olimpietis ir triskart pasaulio čempionas Egidijus Balčiūnas pasidalino patarimais, kaip ruoštis tokiai kelionei ir įžvalgomis apie irklavimo sportą.

REKLAMA

TV3 organizuojama šventė truks visą dieną. Ankstyvą liepos 6-osios rytą gyventojai kviečiami pradėti istoriniu plaukimu Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės, kuriame tempą diktuos dar ne taip seniai visą šalį žygdarbiams įkvėpęs keliautojas Aurimas Valujavičius. Kelionė Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės ne tik paskatins išbandyti savo jėgas, bet ir leis artimiau susipažinti su Lietuvos senovės istorija.

Karaliaus Mindaugo iššūkį karūnuos nuo 2009 metų TV3 puoselėjama tradicija – Tautiškos giesmės giedojimas visuose pasaulio kampeliuose liepos 6 dieną, 21 val. Lietuvos laiku. Tačiau valstybingumo šventė Kernavėje tęsis ir po iškilmingosios jo dalies – 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kvies pirmojoje Lietuvos sostinėje pasilikti ilgėliau ir pasilinksminti renginyje, kuriame regėsime ryškiausias scenos žvaigždes.

REKLAMA
REKLAMA

Registraciją Karaliaus Mindaugo iššūkiui ir daugiau informacijos galite rasti čia.

Galimybė atstovauti Lietuvai – virpina širdį

Tris kartus pasaulio čempionato auksą iškovojęs Egidijus Balčiūnas sportininko karjerą jau baigė, tačiau pradžią šioje sporto šakoje prisimena puikiai.

REKLAMA

„Pradėjau irkluoti, kai man buvo 10-12 metų. Pats esu iš Marijampolės ir tais laikais reikėjo vaikams lankyti kokį nors užklasinį būrelį. Dalis vaikų tuo metu buvo irklavime ir man pačiam teko nueiti. Taip viskas ir prasidėjo“, – kalbėjo jis.

Nors, kaip ir daugelis vaikų, E. Balčiūnas paragavo ir kitų sporto šakų, tačiau komandos draugai ir treneris nulėmė, kad olimpietis savo gyvenimą sies būtent su irklavimu:

REKLAMA
REKLAMA

„Anksčiau buvo ir futbolas, ir plaukimo programoje dalyvavau, bet pradėjau irklavimą, kai buvo rugsėjo mėnuo, šilta, buvo galima maudytis, daug vaikų buvo susirinkę.

Ir ta kompanija, ir trenerio mokėjimas pritraukti prie to sporto šakos paskatino likti. Buvo gera lokacija, netoli namų, tai visa tai ir susideda, kad vienas ar kitas sportininkas lieka sporto šakoje.“

2012 m. po pasirodymo Londono olimpinėse žaidynėse baigęs karjerą E. Balčiūnas puikiai prisimena aukščiausius savo pasiekimus ir teigia, kad galimybė tokiomis akimirkomis puoštis trispalve yra ypatingi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai pirmą kartą laimi pasaulio čempionato medalius, tie plaukimai įsimena labiausiai. Arba kai iškovoji galimybę dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Sakyčiau, kad man labiausiai įsiminė pirmas pasaulio čempionato medalis.

Kai ruošiesi atstovauti vienoje ar kitoje sporto šakoje Lietuvai, tai nuvažiavęs į tas varžybas žinai, kad esi Lietuvos atstovas, turi tą autoritetą. Mes pasaulyje nedidelė tauta, bet esame stiprūs.

REKLAMA

Nugalėjus ar tapus varžybų prizininku, keliant trispalvę ar grojant himnui labai virpina širdį. Tada džiaugiesi savo pasiekimu ir tuo, kad sugebi aplenkti dideles šalis, kurios turi gal net šimtus milijonų gyventojų, bet tu sporto šakoje gebi įrodyti, kad lietuviai taip pat gali“, – pasakojo buvęs sportininkas.

Svarbiausia turėti noro

Nors gali pasirodyti, kad irklavimas yra specialių fizinių įgūdžių reikalaujantis sportas, tačiau E. Balčiūnas tvirtino, kad svarbiausia yra visai kitas dalykas.

REKLAMA

„Pirmiausia reikia noro. Svarbu, kad būtų noras sportuoti, o jei toks noras yra, tai auga ir visi kiti norai – kažką pasiekti, laimėti varžybas.

Tampi stipresniu, tada užsibrėži tikslą aplenkti draugą, stipriau treniruotis. Visos šios charakterio savybės leidžia pasiekti rezultatą.

Nebūtinai turi būti labai talentingas šiai sporto šakai. Netgi yra patarlė, kad tonos prakaito ir tik gramas talento gali padaryti rezultatą“, – šyptelėjo olimpietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kuo irklavimo sportas yra ypatingas, E. Balčiūnas teigė, kad valtyje praleistas laikas yra gryname ore, irkluojant keičiasi gamtos vaizdai. Būtent šiuos sporto malonumus galės patirti ir Karaliaus Mindaugo iššūkyje dalyvausiantys tautiečiai.

Pašnekovas taip pat prasitarė, kad anksčiau ir pats savo bendruomenei organizuodavo panašius iššūkius liepos 6-osios minėjimui, o šiemet galbūt apsilankys ir karališkame iššūkyje.

REKLAMA

„Liepos 6-ąją jau keletą metų iš eilės pats organizavau savo gyvenamosios vietos, rajono baidarių varžybas ir šią dieną taip pat minėjome irkluodami. Projekto metu surinkdavau bendruomenę ir lenktyniaudavome baidarėmis“, – kalbėjo jis.

Pasidalino patarimais

Daugybę metų irklavimo sporte praleidęs E. Balčiūnas pasidalino ir keletu patarimų, kurie galėtų padėti besiruošiantiems plaukimui Nerimi.

REKLAMA

„Jeigu žmogus užsibrėžė dalyvauti tokiame iššūkyje, pirmiausia siūlyčiau jam gerai pasiruošti. Nereikia galvoti, kad 50 km distancija bus labai lengvai įveikiama.

Aš ir kitų sporto šakų atstovams visada sakau, kad sugalvojus bėgti, nereikia pradėti bėgti nuo maratono. Reikia pradėti nuo mažų distancijų ir ruoštis tam maratonui. Čia taip pat. Norint sklandžiai nuplaukti 50 km, reikia iš anksto pasiruošti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas patarimas – pirmam kilometre „neužsiplėšti“. 50 km distancija yra ilga ir visa tai užtruks ne vieną valandą, tad tikrai laiko bus ir pagalvoti apie gyvenimą, ir pavargti, ir pailsėti, ir vėl pavargti“, – šypsojosi olimpietis.

Taip pat pašnekovas teigė, kad iššūkio dalyviai neturėtų išsigąsti ir smulkių traumų, tokių kaip nuospaudos, tačiau stipresnių negalavimų gali išvengti patys pasirūpindami tinkamais atributais.

REKLAMA

„Jeigu pirmąkart sės ir ims irklą į rankas, tai tikrai neišvengiamai delnai ir pirštai bus nutrinti ir tas irklavimas liks atminty dar vieną ar dvi savaites. Čia nepadės jokios pirštinės, maišeliai ar dar kas nors. Tik su praktika atsiranda delnų nuospaudos, kurios neleidžia tam atsitikti ir profesionaliame, ir mėgėjiškame sporte. Tikrai to neišvengsi, bet pajusi tą „sūrumą“ irklavimo.

Norint išvengti skausmų, reikia įvertinti distancijos ilgį, paskirstyti tolygiai jėgas visam distancijos atstumui. Reikia suprasti, kad pirmas ar dešimtas kilometras yra tik dalis ir lieka nemaža dalis distancijos, kuri neįveikta.

Su savimi reikia turėti atitinkamą kiekį vandens, energetinių batonėlių ar gelių, kurie galėtų padėti atstatyti jėgas irklavimo metu. Manau, kad oras bus tikrai geras, tad nesisaugant gali įvykti ir dehidratacija irklavimo metu“, – perspėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų