Iki Londono vasaros olimpinių žaidynių likus 85 dienoms, viena didžiausių sporto ir aktyvaus laisvalaikio aprangos gamintoja Baltijos šalyse „Audimas“ perdavė olimpiečiams oficialią Lietuvos olimpinės rinktinės aprangą.
Žadėjo grįžti su medaliais
„Tai pergalių siekianti apranga. Mums su ja visuomet sekasi. Nė iš vienų olimpinių žaidynių vilkėdami „Audimo“ aprangą negrįžome be medalių. Viliuosi, kad tradicija bus pratęsta. Nežinau, kiek ir kokių spalvų, bet tikrai grįšime ir iš Londono su apdovanojimais“, – komentavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas.
„Audimas“ sukūrė, pagamino ir perdavė olimpiečiams aprangos komplektus varžyboms, treniruotėms, apdovanojimų ceremonijai ir laisvalaikiui. O taip pat ir sėkmės linkinčią simboliką, kad kiekviename žingsnyje Lietuvos sportininkai jaustų visų lietuvių palaikymą.
Anot A. Poviliūno, gražios ir pasididžiavimo Lietuva jausmus sukeliančios aprangos prisideda prie pergalių siekio. „Paskutinė informacija apie olimpiadą mus pasieks po savaites, nes į Londoną vyks mūsų misijos vadovai. Manau, Londonas pasirengęs – miestas puošiasi ir laukia žaidynių. Gal jos nebus tokios pompastiškos kaip Pekine, bet kokybės tikrai gali būti daugiau“, – teigė jis.
Svarbiausia – patogiai jaustis
Aprangos pristatyme dalyvavusiems olimpiečiams treko dviratininkei Simonai Krupeckaitei, boksininkui Evaldui Petrauskui, sunkiaatlečiui Aurimui Didžbaliui, ėjikei Brigitai Virbalytei, irkluotojams Sauliui Ritter ir Rolandui Maščinskui buvo įteikti olimpiniai ženkliukai, sėkmę nešantys amuletai bei vienybės apyrankės.
„Pirmoji tokia apranga, kurią tenka matuotis. Man ji gražesnė nei praėjusios olimpiados“, – komentavo sunkiaatletis A. Didžbalis. Bronislovo Vyšniausko auklėtinis tvirtino, kad sodrios spalvos puikiai tinka reprezentuoti mūsų šalį.
„Abejoju, ar apranga pridės sekundžių ar kilogramų. Svarbiausia patogiai jautiesi, o šios tikrai tokios ir yra – patogios. Kaip pasirodysiu? Ruošiuosi, viskas sekasi neblogai. Už mažiau nei 100 dienų sužinosime“, – sakė jis.
Naudotos pažangiausios technologijos
Lietuvos olimpinės rinktinės nariams sukurtoje aprangoje naudojamos pažangiausios technologijos - besiūlė klijavimo technika, nauji marginimo būdai bei naujos kartos lengvos, funkcionalios medžiagos, atitinkančios didžiulius aukščiausio lygio sportininkų reikalavimus.
Kolekcijoje dominuoja skaistūs žali ir gelsvai-žali atspalviai, artimi tautinei Lietuvos koloristikai. Šios spalvos yra aktyvios, pozityvios, sportiškos, turinčios aiškų matomumą, bei atpažįstamumą. Detalėse ir aksesuaruose naudojamas sendintas metalas ir jo atspalviai.
Sportinė kolekcija, kurią olimpiečiai dėvės varžybų metu, eksponuojama specialiai šiam renginiui Vilniaus „Akropolyje“ įrengtoje ekspozicijoje, nuo šių metų gegužės 2 dienos iki gegužės 8 dienos.
Magiška kolekcijos simbolika kviečia vienytis
„Audimo“ sukurta 2012 metų olimpinė kolekcija unikali idėjiniu pagrindu. Modeliuose persipynę sėkmę nešantys senieji baltų gyvybės ženklai atgimsta naujai sportinių pergalių bangai.
Senovės baltų simbolika būdavo naudojama ant karžygių kalavijų, šarvų bei skydų, nes buvo tikima ypatingomis šių ženklų galiomis. Sakoma, jog tokie senovės simboliai kaip saulė, saulės ratas, mėnulis, Perkūno kryžius, žaltys suteikia stiprybės, jėgų, drąsos, apsaugo nuo nesėkmių ir padeda susitelkti pergalėms. Olimpiečiams skirta kolekcija yra subtiliai, tačiau gausiai išmarginta šiais sėkmės ir stiprybės linkinčiais ženklais.
Vienybės idėja, naujai pateiktų Baltų ženklų ornamentika tapo 2012 m. olimpinės kolekcijos pagrindu, kurioje užkoduoti praeities simboliai susijungė su šiuolaikiška skulptoriaus Tado Gutausko kūrinio „Vienybės medžio“ metafora, kviečiančia vienytis pasaulio lietuvius.
Olimpinę kolekciją papildę autoriniai skulptoriaus Tado Gutausko sukurti amuletai - ženkliukai, odinės apyrankės, diržų sagtys - dar labiau suriša istorijos magišką galią ir šios kolekcijos idėją.
TIK FAKTAI
A. Poviliūnas kalbėjo, kad Londono olimpiadoje turėtų dalyvauti apie 50 individualių sporto šakų atstovai ir krepšinio rinktinė. Viso – virš 60 sportininkų. „Konkurencija nepaprastai didelė, todėl vien patekimas į olimpiadą – labai didelis dalykas“, – teigė LTOK vadovas.
„Audimas“ ir LTOK bendradarbiauja jau 12 metų. Ketvirtadienį per kolekcijos pristatymą bendradarbiavimas buvo pratęstas dar ketverių metų ciklui ir patvirtintas parašais.