Tremtyje gyvenantis Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama sekmadienį pareiškė, kad Pekino olimpiada turėtų įvykti, ir atsisakė paraginti ją boikotuoti, nors kinai ėmėsi griežtų priemonių prieš protestus jo tėvynėje.
„Noriu žaidynių“, - sakė jis žurnalistams.
„Kinų liaudžiai ... reikia tuo didžiuotis. Kinija nusipelno būti olimpinių žaidynių šeimininke“, - sakė jis ir pridūrė, jog Pekinui reikia „priminti, kad jis būtų geras olimpinių žaidynių šeimininkas“.
Lhasoje telkiama kariuomenė
Tuo tarpu tremtyje veikiančios Tibeto vyriausybės atstovai pranešė, kad malšinant Tibete kilusius protestus prieš okupacinį Kinijos režimą žuvo mažiausiai 80 žmonių, sekmadienį pranešė BBC.
Pasak Indijoje įsikūrusios Tibeto vyriausybės, šį faktą patvirtino keli šaltiniai. Savo ruožtu Kinijos oficialieji asmenys skelbia, kad per neramumus Lhasoje žuvo 10 žmonių, skelbia BBC.
Pranešama, kad sekmadienį Lhasoje toliau buvo telkiama kinų kariuomenė. Honkongo TV pranešė, kad į miestą atvyko apie 200 karinių sunkvežimių, kuriuose buvo po 40 – 60 ginkluotų kinų kareivių. Pasak Lhasoje esančių Vakarų šalių piliečių, miestas šiuo metu yra visiškai uždarytas.
Dvasinis Tibeto vadovas Jo Šventenybė Dalai Lama interviu BBC sakė, kad jei Kinija nepakeis savo politikos Tibete, jis baiminasi, jog aukų gali būti ir daugiau.
TOK vadovas nepritaria Pekino olimpiados boikotui
Kai kurių žmogaus teisių gynėjų raginimui boikotuoti 2008 m. vasaros Olimpines žaidynes Pekine pareiškė nepritariantis ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pirmininkas Jacques‘as Rogge‘as.
„Mes manome, kad boikotas nieko neišspręs“, - žurnalistams sakė Karibų salose su vizitu besilankantis TOK vadovas. Pasak jo, toks sprendimas nebūtų produktyvus, nes pirmiausia dėl jo nukentėtų sportininkai.
„Tai sukeltų priešingas pasekmes, - tvirtino Jacques‘as Rogge‘as. – Būtų nubausti niekuo dėti sportininkai“.
Kinija – pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre
Žmogaus teisių gynimo organizacijos pastarosiomis dienomis itin griežtai kritikuoja Kinijos valdžią dėl tragiškų įvykių Tibete. Nepatvirtintais duomenimis Kinijos kariuomenė, slopindama Tibeto sostinėje Lhasoje protestus prieš kinų priespaudą, nužudė mažiausiai 80 žmonių.
Kinijoje įvyksiančios vasaros Olimpinės žaidynės verčia pasaulinę žiniasklaidą giliau pažvelgti į vis didesne ekonomine bei diplomatine galia tampančią šalį, pastebi britų dienraštis „The Guardian“.
Komunistų partijai Olimpiada suteikia galimybę pasauliui pristatyti tikrus bei tariamus savo pasiekimus vaduojant šimtus milijonų kinų iš skurdo gniaužtų. Tuo tarpu kritikams Olimpiada suteikia galimybę tarptautinei bendruomenei papasakoti apie Kinijoje vykdomus žmogaus teisių pažeidimus, negarbingą elgesį su įvairiomis šalyje gyvenančiomis mažumomis.