Kaip vėliau O. Vasilenka atskleidė – geriausią įspūdį jam paliko Valdemaras Borovskis ir jaunasis Svajūnas Čyžas, kurių treneris apskritai nebuvo matęs. Dar po kelių dienų strategas oficialiai tapo „Trakų“ treneriu ir pradėjo ilgą kelią, kurio pradžioje prošvaistės buvo vos matomos. Pralaimėta supertaurė, o po pirmųjų 10 turų komanda su 14 taškų dalijosi 4–5 vietas.
„Suprantu, kad laiko atsukti atgal neįmanoma, tačiau, žiūrint į mūsų pasiruošimą, kai ką darėme pernelyg suspaustai, kai ką – pernelyg skubotai. Todėl supertaurės rungtynės išėjo ne visai tokios, kokių norėjau. Aišku, po pertraukos daugiau mažiau žaidėme savo futbolą, tačiau pirmajame kėlinyje per ilgai užtrukome, kol įsibėgėjome.
Tiesa, ir tai, kad pirmajame rate praradome per daug taškų, tačiau ne tada pralaimėjome čempionatą. Per daug taškų netekome ir rudeninėje sesijoje. Jeigu ne tai, turbūt to pirmojo rato net neprisimintume.
Tarkime, „Sūduva“. Ji irgi pradžioje prarado daug taškų, tačiau apie tai niekas nebekalba – visi kalba apie tai, kad ji tapo čempione“, – sezoną trumpai reziumavo O. Vasilenka.
– Treneri, žinodamas šio čempionato pliusus ir minusus, ar labai keisite pasiruošimą būsimam sezonui?
– Taip, pasiruošimas keisis ir stipriai. Planas sudėliotas taip, kad galėtume sėkmingiau startuoti nei šiemet ir pike išlikti iki Europos lygos. Turiu omeny tai, kad prieš sezoną turime turėti tokius sparingo partnerius, kad vėliau greitai sugebėtume tą patirtį pernešti ir į oficialias rungtynes.
Tai svarbu ir dėl naujų vaikinų, kurie įsilies į komandą. Natūralu, kad jiems prireiks laiko, kol supras, ko iš jų norime ir ko tikimės.
– Skirtingai nei šiemet, kitąmet „Trakai“ nežais dėl supertaurės. Sakykite, ar tai tikrai minusas? Gal kaip tik bus galima ruoštis sezonui taip, kad pirmose oficialiose rungtynėse nereiktų būti pačios geriausios sportinės formos?
– Pasakysiu atvirai – tai, kad neturėsime šios galimybės, mane labai liūdina. Kiekvieno futbolininko ar klubo gyvenime tai svarbus įvykis, kuris prideda motyvacijos visai likusiai sezono daliai.
Kalbant apie sportinę formą, pirmosioms rungtynėms būtina rasti aukso viduriuką. Turiu omeny, kad būtume pasiruošę, tačiau taip pat formą galėtume gerinti ir toliau.
– Kiek dabartinės komandos procentais turėtų likti kitame sezone?
– Noras būtų, kad tas branduolys, kuris padėjo siekti šio sezono rezultatų, liktų ir kitąmet. Neabejotinai. Visai neseniai atlikome analizę, kurios rezultatai parodė, kad dauguma mūsų klubo žaidėjų per metus stipriai patobulėjo.
Žaidėjai gavo neįkainojamos patirties Europos lygoje, kuri bus svarbi ir kitąmet. O prie šio branduolio pridėjus dar kelis stiprius žaidėjus, turėtume dar įdomesnę komandą.
– Ar turite konkrečių žaidėjų, kurie netrukus gali papildyti komandą?
– Ties tuo dirbame. Taip, yra sąrašas žaidėjų, kuriuos esame pasižymėję ir su kuriais kalbamės.
– Ar tarp jų yra lietuvių?
– Pavardžių neatskleisiu, bet galiu pasakyti, kad mūsų sąrašas yra dalinamas į tris dalis: žaidėjus iš Lietuvos, futbolininkus iš Europos Sąjungos ir legionierius.
– „Trakų“ pagrindinėje komandoje daugės jaunimo? Kaip vertinate jų darbą šiemet?
– Tai, kad Justinas Marazas ir Svajūnas Čyžas nuolat buvo su A komanda, parodo požiūrį į juos. Mažiau su pagrindine ekipa sportavo, bet debiutuoti spėjo ir Džiugas Sūnelaitis.
Jie visi puikūs žaidėjai, tačiau kaip ir kiekvienam jaunam žmogui trūksta stabilumo. Todėl labai džiaugiuosi, kad jie per treniruotes atiduoda save 110 procentų, džiaugiuosi, jog jie turi tokius pagalbininkus, kaip Deividas Česnauskis, Arūnas Klimavičius ar Diniaras Bilialetdinovas, kurie visada parodo, kaip reikia elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.
Galbūt, šiame sezone jie galėjo sužaisti ir daugiau minučių, tačiau tam reikalingas stabilumas, kuris paprastai ateina su patirtimi.
– Užsiminėte apie D. Česnauskį, A. Klimavičių ir D. Bilialetdinovą. Galima teigti, kad jie buvo savotiški jūsų asistentai?
– Sakyčiau, taip. Mūsų kolektyve taip susiformavo, kad supratome, jog turime vienas kitam padėti. Tarkime, D. Česnauskis rūbinėje buvo ir vertėjas, ir žaidėjas, ir kuo tik nori.
Arūnas buvo puikus pavyzdys jaunimui kaip reikia išsikrauti per treniruotes. Tada jaunas žaidėjas supranta, kad jis neturi teisės mažiau stengtis nei 35 metų futbolininkas.
– Pagal „InStat“ duomenis, geriausiu ekipos žaidėju tapo Michailo Šiška. Nenustebino jūsų toks įvertinimas?
– Visiškai, ne. Žiūrovams, galbūt, kartais būdavo sunku pamatyti, kiek juodo darbo jis atlieka. Žiūrovai visada labiau mato puolamosios grandies žaidėjus – kas įmušė įvartį, kas atliko rezultatyvų perdavimą.
Trenerių vertinimai kartais būna kitokie. Kadangi Michailo mačiau kasdien, man vertinti jo sugebėjimus daug lengviau. Charakteris, didžiulis noras, jokios abejonės savimi – štai kas daro šį futbolininką labai stiprų. Tiesa, tokių žaidėjų mūsų komandoje yra ir gerokai daugiau.
Pavyzdžiui, Modestas Vorobjovas, kuris sunkiu darbu gavo kvietimą į nacionalinę rinktinę. Vaidotas Šilėnas, sugebėjęs puikiai atsitiesti po sunkių traumų. Galėčiau vardyti ir vardyti.
– Komandos siela kolektyvas išrinko V. Borovskį. Sakykite, jūs pats jam atidavėte balsą?
– Taip (šypsosi). Jaučiu, kad už jį balsavo visa komanda. Boria – unikalus žmogus. Jis labai geras ir pozityvus. Jis visada šypsosi, visada geros nuotaikos ir panašiai. Kitaip tariant, jis sukuria puikią atmosferą tada, kai labiausiai reikia.
Maža to, kai tik jis žengia į aikštę, iškart tampa kitu žmogumi. Nesvarbu, į kokią poziciją jį pastatysi, jis komandai save atiduos 110 procentų.
Tarkime, pasakyčiau, kad V.Borovskis žais puolime, jis taps puolėju. Dėl komandos jis pasiruošęs atiduoti viską.
– Kada prasidės pasiruošimas naujajam sezonui?
– Sausio 4-ąją.