„Didžiojo Beno nutildymas yra ypatingas įvykis šiame itin svarbiame konservacijos projekte“, – pirmadienį parlamento pranešime sakė Steve'as Jaggsas (Stivas Džagsas), kurio oficialus titulas yra „Didžiojo bokšto laikrodžio saugotojas“.
„Ši itin svarbi darbų programa apsaugos bokšto laikrodį ilgam laikui; ji taip pat apsaugos ir jo namus – Elizabeth (Elzbietos) bokštą“, – teigė jis.
Tai bus ilgiausias laikotarpis, kuriam per savo 157 metų istoriją nutils Didysis Benas. Šio varpo dūžiai pažįstami daugeliui pasaulio žmonių iš BBC radijo ir televizijos transliacijų.
Bokšto didysis varpas, vadinamas Didžiuoju Benu, sveria 13,7 tonos ir skamba kas valandą. Kas ketvirtį valandos taip pat suskamba keturi mažesni varpai.
Paskutinįkart prieš rekonstrukciją varpas suskambės rugpjūčio 21-ąją 12 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku, teigiama pranešime.
Kaip pranešama, iki 2021-ųjų bokšto laikrodis laiką rodys tyliai, bet varpai skambės svarbiomis progomis, tokiomis kaip Naujieji metai.
96 metrų aukščio Elizabeth bokštas yra dažniausiai fotografuojamas Didžiosios Britanijos statinys.
Paprastai visas šis bokštas vadinamas Didžiuoju Benu, nors iš tiesų šis vardas priklauso tik varpui.
Pranešama, kad taip pat bus nuimtos, išvalytos bei sutaisytos ir likusios bokšto laikrodžio dalys: krumpliaračiai, rodyklės ir keturi ciferblatai.
Pernai buvo numatyta, kad šis projektas kainuos 29 mln. svarų (31,9 mln. eurų).
Kadangi laikinai neveiks laikrodžio mechanizmas, jo rodykles sukios modernus elektrinis motoras.
Parlamentas informavo, kad kol bus taisomi, laikrodžio ciferblatai turės būti vienas po kito uždengiami.
„Vis dėlto, kad užtikrintume, jog visuomenė galėtų nusistatyti savo laikrodžius pagal šį, patį svarbiausią, laikrodį, vienas ciferblatas visuomet liks matomas per visą darbų laikotarpį“, – nurodė parlamentas.