• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nutukusiems žmonėms padidėja rizika pulti į depresiją, o sergantiems depresija – nutukti, teigia olandų mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Leideno universiteto medicinos centro mokslininkai nustatė, kad depresijos nekankinamiems žmonėms nutukus, tikimybė susirgti depresija padidėja 55 procentais, o normalaus svorio žmonėms susirgus depresija, tikimybė nutukti padidėja 58 procentais.

REKLAMA

Jau ir kitais tyrimais buvo nustatyta, kad nutukimas padidina riziką susirgti depresija arba kitomis psichinėmis ligomis, praneša „Reuters Health“. 

Olandų mokslininkai panaudojo duomenis iš penkiolikos jau paskelbtų tyrimų, kurie apėmė daugiau kaip 58 tūkstančius žmonių ir kuriuose buvo vertinamas tiriamųjų kūno masės indeksas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Archives of General Psychiatry“. Rezultatai be kita ko atskleidžia, kad nutukimo ir depresijos ryšys yra ryškesnis tarp amerikiečių, nei tarp europiečių.

Tyrimo vadovė dr. Floriana S. Luppino tai paaiškina tuo, kad nutukimas labiau paplitęs JAV nei Europoje, o vidutinio amerikiečio svoris didesnis nei europiečio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkė pabrėžia, kad negalima ignoruoti psichologinio nepasitenkinimo poveikio. Pasak jos, antsvoris ir nutukimas dažnai iššaukia prastą savęs vertinimą ir nepasitenkinimą savo kūnu, ypač Vakarų kultūroje, kur būti laibu laikoma grožio etalonu. Prastas savęs vertinimas savo ruožtu didina depresijos tikimybę, pažymi dr. F. S. Luppino.

REKLAMA

Olandų mokslininkai ragina skirtingose srityse dirbančius gydytojus bendradarbiauti ir keistis savo patirtimi. Antsvorį turinčius pacientus gydantys specialistai turėtų pasidomėti jų polinkiu į depresiją, o psichiatrai ir bendrosios praktikos gydytojai savo nutukusiems pacientams turėtų patarti kreiptis į mitybos specialistą. 

Savigydos pramonės asociacija (SPA) info.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų