• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nutukimas gali persiduoti iš žmogaus žmogui kaip virusas, - teigia mokslininkai. Kai žmogus nutunka, nutunka ir jo draugai.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnale „New England Journal of Medicine“ rašoma apie tyrimą, kuris buvo atliekamas nuo 1971 iki 2003 m. 32 m. buvo atidžiai stebimas platus socialinis 12 067 žmonių tinklas. Mokslininkai žinojo, kas su kuo draugauja, kas yra vedę ar yra kaimynai. Jie taip pat žinojo kiekvieno jų svorį įvairiais laikotarpiais. Tai leido jiems sužinoti, kas kam nutiko jam nutukus. Ar nutuko ir to žmogaus draugai? Ar nutuko šeimos nariai ir kaimynai?

REKLAMA

Mokslininkai atsako: žmonės yra linkę tukti tuomet, kai nutunka jų draugai. Tai padidina šansus nutukti 57 procentais.

Kai suliesėja ar nutunka kaimynai – tai nedaro poveikio. Šeimos nariai turi mažiau įtakos nei draugai. Ir atstumai čia negalioja: draugo įtaka išlieka, nors jis gyvena toli. Didžiausią įtaką vienas kitam turi labai artimi draugai – nutukus vienam, tikimybė nutukti ir kitam labai didelė.

REKLAMA
REKLAMA

Tas pats pasakytina ir apie svorio kritimą. Tačiau kadangi žmonės paprastai priauga svorio, o ne jį numeta, 32 metų studija parodė, kad epidemija yra tukimas.

Harvardo medicinos mokyklos medicininės sociologijos profesorius Nicholas Christakis, kuris buvo pagrindinis tyrimo mokslininkas, paaiškina šį reiškinį tuo, kad draugai veikia vienas kito storumo suvokimą. Kai geras draugas storas, nutukimas neatrodo taip blogai.

„Keiti priimtino kūno tipo supratimą pagal žmones, kurie tave supa“, - sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų