Toks nuosprendis uostamiesčio politikui antradienį paskelbtas Klaipėdos apylinkės teisme, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Olga Sadovskaja.
V. Titovas pripažintas kaltu dėl neapykantos skatinimo, sovietų nusikaltimų neigimo ir mirusiojo atminimo paniekinimo.
Teismas nustatė, kad V. Titovas veikė tyčia, nes turėjo duomenų apie A. Ramanauską-Vanagą, ieškojo apie jį informacijos internete.
„Kad A. Ramanauskas-Vanagas teigiamai apibūdinamas V. Titovas žinojo ir iš to, jog savame kompiuteryje internete jis ieškojo informacijos būtent apie A. Ramanauską-Vanagą ir, išėmus duomenis iš jo kompiuterio, paaiškėjo, kad šita informacija buvo išskirtinai teigiama“, – dienraščiui „Atvira Klaipėda“ teigė teisėja Violeta Balčiūnienė.
Dėl epizodo, kai kritikus pavadino fašistais, V. Titovas buvo išteisintas, sakė teisėja.
Prokuroras siūlė V. Titovui skirti metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimą, jo vykdymą atidedant dvejiems metams.
Prašymą skirti lygtinę bausmę prokuroras motyvavo tuo, kad V. Titovas anksčiau neteistas, dirba bei augina tris mažamečius vaikus.
V. Titovas žada skųsti teismo nuosprendį.
„Būtinai skųsim. Aš nesutinku ir skaitau, kad čia labai neobjektyvus sprendimas. Aš nekaltas, kur aš kaltas? Pilnai turiu būti išteisintas“, – BNS sakė V. Titovas.
„Reikia išanalizuot visus argumentus, kurie buvo pasakyti. Bet aš manau, kad turiu būti pilnai išteisintas, čia nesąmonė kažkokia“, – pridūrė jis.
V. Titovas įsitikinęs, kad teismo sprendimas yra politinis persekiojimas už nuomonę.
„Pilnai turiu būti išteisintas. Čia vertinu kaip politinį persekiojimą“, – teigė V. Titovas.
Tyrimas dėl politiko veiksmų pradėtas pernai liepą, kai V. Titovas diskusijoje dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo neteisingai pareiškė, jog partizanų vado iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų.
Tyrimas dėl politiko veiksmų pradėtas pernai liepą, kai V. Titovas diskusijoje dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo neteisingai įamžinimo pareiškė, jog partizanų vado iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų, o jis pats asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.
V. Titovas kaltę neigia ir tvirtina, kad yra persekiojamas už nuomonę.
Jis tikina pasirėmęs sovietų teismo sprendimu, tačiau istorikai pabrėžia, kad tai buvo politinė sufabrikuota byla, o tiriant partizanų veiklą negalima remtis vien jų budelių, KGB, bylomis.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra paskelbęs, kad savo pasisakymais V. Titovas sulaužė tarybos nario priesaiką.
Nesulaukęs balsavimo dėl apkaltos jis atsistatydino iš Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, bet vėl į ją išrinktas per kovą vykusius savivaldos rinkimus.
Nepriklausomoje Lietuvoje teismas reabilitavo A. Ramanauską-Vanagą, po mirties jam suteikti aukščiausi valstybės apdovanojimai.
A. Ramanauskas pokario metais vadovavo lietuvių ginkluotam pasipriešinimui prieš sovietų okupaciją.