• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš mažiau nei savaitę JAV Čikagos priemiestyje buvo atidengtas paminklas Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago garbei. Toks veiksmas sulaukė Rusijos kritikos ir atsakomųjų Lietuvos veiksmų.

Prieš mažiau nei savaitę JAV Čikagos priemiestyje buvo atidengtas paminklas Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago garbei. Toks veiksmas sulaukė Rusijos kritikos ir atsakomųjų Lietuvos veiksmų.

REKLAMA

Rusijos ambasada JAV ir Simono Wiesenthalio centras kritikavo partizanų vadą pagerbusį veiksmą, o Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) dėl tokios kritikos pliūpsnio iškvietė Rusijos ambasados atstovą ir pasiūlė geriau susipažinti su A. Ramanausko-Vanago biografija, paskelbė BBC.

Jeruzalėje įsikūrusio Simono Wiesenthalio centro vadovas Efraimas Zuroffas BBC išsamiau komentuoja šias aktualijas.

„Jie nesako žmonėms tiesos, jie į ją nenori atsisukti“, – Lietuvos poziciją komentavo E. Zuroffas.

Anot jo, nėra įrodymų, kad A. Ramanauskas-Vanagas pats asmeniškai ką nors žudė, bet jis BBC sakė, kad yra parašęs „savo memuaruose kaip jis (A. Ramanauskas -Vanagas) vadovavo vietos grupuotei“. S. Wiesenthalio centro vadovas taip pat priminė ir Jono Noreikos bylą. BBC cituojama partizano anūkė, tvirtinanti, kad surado jo antisemitinius užrašus ir apkaltino savo senelį vogus iš žydų daiktus.

REKLAMA
REKLAMA

Čikagoje vykusioje pagerbimo ceremonijoje dalyvavo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, taip pat A. Ramanausko-Vanago dukra ir anūkė.

REKLAMA

Visas BBC publikuotas tekstas pavadinimu: „Lietuvos paminklas „nacių bendražygiui“ skatina diplomatinį ginčą".

Lietuvoje su Vanagas pagerbtas valstybinėmis laidotuvėmis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pernai spalį Lietuva valstybinėmis laidotuvėmis pagerbė su sovietų okupacija kovojusio partizanų vado A. Ramanausko-Vanago atminimą.

Pokario metais A. Ramanauskas-Vanagas vadovavo Dzūkijos partizanams, 1949 metais su kitais partizanų vadais jis pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją. Tais pačiais metais jis buvo paskirtas Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadu.

REKLAMA
REKLAMA

Po kelerių slapstymosi metų A. Ramanauskas-Vanagas suimtas 1956 metais, sovietų žiauriai kankintas, o kitais metais jam įvykdyta mirties bausmė.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad A. Ramanausko-Vanago valstybinės laidotuvės yra „istorinio teisingumo atstatymas ir įprasminimas“.

Partizaninis karas Baltijos šalyse prasidėjo, kai 1944 metų vasarą sovietų kariuomenė, išstūmusi nacių okupantus, antrą kartą okupavo Baltijos šalis. Tuomet iškart prasidėjo sovietų represijos, teroras, mobilizacija į sovietų kariuomenę. Ginkluota kova tęsėsi iki 1953 metų. Lietuva partizanų tikslą pasiekė ir nepriklausomą valstybę atkūrė 1990 metais.

2018-ieji buvo paskelbti A. Ramanausko-Vanago metais Lietuvoje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų