• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuteisė už akių

Tailando Aukščiausiasis Teismas paliko galioti nuosprendį mafijos vadeivai, kurio valdose poilsiauja rusų turistai. Nusenęs kriminalinio pasaulio šulas Somčajus Khunplemas (73 m.), pravarde Kamnanas Po, yra vienas stambiausių Patajos kurorto, kurį taip mėgsta rusai, investuotojų. Už tai, kad suorganizavo savo konkurento nužudymą, S. Khunplemas yra nuteistas kalėti 25 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Gangsteris ir politikas

Aukščiausiasis Teismas savo nuosprendį paskelbė pačiam S. Khunplemui nedalyvaujant – mat šis slapstosi Kambodžoje. Nuo teisėsaugos pasislėpęs ir jo bendrininkas.

REKLAMA

S. Khunplemas padarė stulbinančią karjerą ne tik tarp nusikaltėlių, bet ir politikoje. Keletą dešimčių metų aktyviai dirbęs kaip Tailando parlamento narys, išrinktas Čonburio provincijoje, jis kartu vadovavo ir vienam stambiausių šios šalies mafijos klanų. Per tuos metus jis nė karto tiesiogiai nepažeidė įstatymų. Policijos duomenimis, „krikštatėvis“ S. Khunplemas organizavo degalų, gėrimų, rūkalų ir brangakmenų kontrabandą į Tailandą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 8-ojo dešimtmečio S. Khunplemas įdėjo daug pastangų ir pinigų, kad Pataja taptų vienu didžiausių turistų traukos centrų. Jis pasiekė, kad būtų sukurtas savotiškas Patajos įvaizdis: „Viskas galima, o įstatymai užsieniečiams negalioja“.

Pasislėpė užsienyje

Tik ne veltui sakoma, jog ir gudri višta uodegą nusidilgina. Taip atsitiko ir garsiajam mafiozui. Policijai pavyko surinkti įkalčių ir įrodyti vieną jo nusikaltimą – tai, kad S. Khunplemas ir jo 44 metų padėjėjas Pasakornas Homhuanas, Čonburio provincijos tarybos narys, organizavo Tailando pakrančių zoną „prižiūrinčio“ mafijos boso Prajuno Sithičoko, pravarde Kamnanas Junas, nužudymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Sithičokas buvo nužudytas 2003 metais Čonburio sostinėje, kai dalyvavo savo giminaičio vestuvėse. Spėjama, jog S. Khunplemas samdomam žudikui sumokėjo 3 milijonus batų (litais – apie 300 000).

2004 metų birželio 24-ąją to nužudymo dalyviai buvo nuteisti kalėti 25 metus. 2006 metų lapkritį Apeliacinis šalies teismas nuosprendį paliko galioti. Aukščiausiasis Teismas savo nuosprendį turėjo paskelbti dar šių metų sausio pabaigoje, bet į teismą neatvyko už užstatą į laisvę paleisti teisiamieji. Tada teismas nutarė konfiskuoti užstatą, o posėdį perkėlė į kovo vidurį.

REKLAMA

Nepriklausomų ekspertų duomenimis, S. Khunplemas iki šiol per tarpininkus valdo didžiulius žemės sklypus Tailando rytinėje dalyje, taip pat ir Patajos kurorte. Jam priklauso masažo salonai, viešbučiai, restoranai, barai, kiti turistams ir poilsiautojams paslaugas teikiantys objektai.

Iki nuosprendžio už žmogžudystę S. Khunplemas tik kartą turėjo reikalo su teismais – buvo įkliuvęs dėl neteisėto žemės sandorio Patajoje. Žemės sklypas, kainavęs 93 milijonus batų (litais – apie 9 mln.), buvo nupirktas miesto sąvartynui įrengti. Mafiozas buvo nuteistas 5 metams ir 4 mėnesiams laisvės atėmimo, bet įkalinimo išvengė – neteko tik deputato mandato.

Neoficialiais duomenimis, S. Khunplemas siejamas ir su daugeliu kitų garsių žmogžudysčių, kurios per 40 metų buvo įvykdytos Patajoje, Čonburio, Rajongo, Trato ir kitose Tailando provincijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų