Ir, nors, bėgant metams mes girdėjome galybes silpnosios lyties širdis tirpdančių dainų apie meilę, kurios, regis, seniai galėjo įrodyti žymaus mokslininko teiginį, tai patvirtinta tik visai neseniai.
Dar šiais metais Sasekso Universiteto profesorius Benjaminas D. Charltonas atliko tyrimą, kurio metu nustatė, jog vyro muzikiniai gabumai iš esmės siejasi išskirtiniu priešingos lyties potraukiu jam.
Ovuliacijų metu, kada moters vaisingumas būna aukščiausiame taške, moterys ieško sudėtingesnius kūrinius atliekančio vyriškosios lyties atstovo muzikos.
Tai ne iš piršto laužta – šiame tyrime dalyvavo net 1465 moterys, kurios klausėsi klasikinės fortepijono muzikos, kurios kompozicijos sudėtingumas palaipsniui kilo. Tuomet dalyvės išsiskirstė į dvi dalis – vienos tuo metu išgyveno menstruacinį periodą, kitos – ne.
Visoms buvo užduotas klausimas – „su kurio kūrinio kompozitoriumi norėtumėte permiegoti?“
Moterys, kurios tuomet nesirgo mėnesinėmis kompozitorių tarpusavyje nelygino, o štai tos, kurios tuomet išgyveno moteriškąjį periodą rinkosi pačių sudėtingiausių kūrinių autorius.
Galbūt tai gana beprotiškas būdas tirti tokius dalykus, tačiau kiti tyrimai tik dar labiau patvirtina Charltono išvadas. Pavyzdžiui, 2000 m. „Evoliucijos ir žmogaus elgesio“ tyrimų metu nustatyta, jog muzikalumas signalizuoja apie gerą vyro fizinę būklę. Dėl to moteris taip traukia klasikinės muzikos koncertai, kuomet jos stengiasi salėje užsiimti pirmąsias vietas, kad galėtų sėdėti kuo arčiau muzikanto.
To paties tyrimo rezultatai atskleidė, jog muzikiniai gabumai yra susiję su aukšto lygio prenatalinio testosterono kiekiu. Todėl talentingi vyrai atrodo sveikesni, atletiškesni ir nepamainomi partneriai šeimos kūrime.