Praėjusių metų spalį tokius pareiškimus moteris pateikė ne vieną sykį, tačiau nė į vieną iš jų tinkamai nebuvo sureaguota. Maža to, atsakingas už rajoną pareigūnas, su valdžios palaiminimu, atsisakė kelti baudžiamąją bylą. Be D. Oblivino, nusikalstamo aplaidumo bylos iškeltos jo kolegai Vladimirui Filimonovui, o taip pat rajono policijos skyriaus viršininkui Aleksandrui Volčakai, jo pavaduotojui Viačeslavui Nikitinui ir būrio vadui Viktorui Mileriui.
Paaiškėjo, kad šešerių vaikų mama Julija Zaiceva apie vyro Olego Belovo grasinimus nužudyti pranešdavo policijai, tačiau pareigūnas tai vertindavo kaip įprastą buitinį konfliktą ir nekeldavo baudžiamosios bylos nepaisant fakto, kad vaikai ateina į darželį su mėlynėmis. Beje, tą naktį, kai, manoma, buvo įvykdytas šiurpus nusikaltimas, kaimynai girdėjo motinos pagalbos šauksmus, tačiau niekas pareigūnų nekvietė, nes manė, kad tai „paprastas šeimos konfliktas“.
Kodėl būtent D. Oblivinas buvo suimtas, nėra žinoma. Žurnalistai išsiaiškino, kad namas neturėjo jiems skirto vieno pareigūno, jie nuolat keitėsi. Namo gyventojų teigimu, pats D. Oblivinas sprendimų nepriimdavo, tikriausiai, kad vilkino bylos kėlimą su valdžios palaiminimu.
Taip pat paaiškėjo, kad nurodymas iškelti bylą dėl šešerių vaikų motinos Julijos Belovos (Zaicevos) pareiškimo vis dėlto buvo. Tačiau jis į policiją paštu atkeliavo tik rugpjūčio 3 dieną, nors Nižnij Novgorodo prokuroras sprendimą paskelbė dar liepos 13-ąją.
Šiuo metu tyrėjai aiškinasi, kaip laiškas su nurodymu kelti bylą galėjo keliauti iki policijos daugiau nei 20 dienų, ir kada tiksliai jis buvo išsiųstas.
Anot šio pranešimo, 2015-ųjų gegužės pabaigoje Julija Zaiceva kreipėsi į vietos policijos poskyrį su pareiškimu dėl to, kad jos vyras be leidimo pasiėmė vaikus iš darželio ir išvežė maudyti į šaltą ežero vandenį.
Pareigūnas kelis sykius pratęsė patikros terminus, nes jam arba niekas neatidarydavo durų, arba atvykus vaikų tėvo – Olego Belovo – nebuvo namie.
Birželio 24-ąją policija pateikė sprendimą nekelti baudžiamosios bylos nesant nusikaltimo sudėties. Be to, apklausiama moteris pati pareigūnui pareiškė, kad policiją iškvietė dėl nesutarimų su vyru auklėjant vaikus.
Liepos 13-ąją Nižnij Novgorodo prokuroras atšaukė policijos sprendimą dėl atsisakymo kelti baudžiamąją bylą ir įsakė siųsti medžiagą papildoma patikrai siekiant apklausti O. Belovą. Tačiau, šaltinių teigimu, tas popierius „kažkur“ pasimetė ir policiją pasiekė tik po trijų savaičių.
Nižnij Novgorodo policija ginasi, kad kiekvienu J. Zaicevos kreipimosi į pareigūnus atveju veikė griežtai pagal įstatymus.
Turimais duomenimis, vien per 2014-2015 metus buvo parašyti 6 moters pareiškimai. Anot Rusijos vidaus reikalų ministerijos pranešimo, remiantis šiais pareiškimais buvo daromi patikrinimai. Maža to, liepos 27-ąją turėjo būti vykdomas eilinis S. Belovo teisių į vaikus teismo procesas. Tačiau nei ieškovas, nei atsakovas į posėdį neatvyko. Beveik neabejojama, kad tuo metu ir šeši vaikai, ir jų nėščia motina jau buvo mirę. Apie kruviną dramą Nižnij Novgorode tapo žinoma rugpjūčio 4-ąją, tačiau vaikai į darželį nustojo eiti nuo liepos 25-osios.
Manoma, kad beveik 10 dienų jis gyveno namuose su nužudytų aukų sukapotais kūnais, nes tik rugpjūčio 3-ąją O. Belovas paliko namus ir nuvyko į Gorochovecus, kur dar nužudė savo motiną.
Kruvino susidorojimo išvengė jo uošvė: O. Belovas slapstėsi jos namuose Kovrovo mieste. Ten jį beveik po paros paieškų ir sulaikė policininkai. Sulaikymo metu vyras priešinosi, bandė peiliu pulti pareigūnus ir buvo pašautas, tačiau sėkmingai operuotas ir šiuo metu yra gydomas ligoninėje.