• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dienų dienas nieko neveikantis įkaltinimo įstaigų kontingentas verčiasi gasdinadami naivias „bobutes" ir  mažus vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

Anykščių rajono policija išsiaiškino, kas iš 80-metės senutės išviliojo ketvirtį šimto litų. Nusikaltėliai, prisistatę policijos pareigūnais, paskambinę į laidinį telefoną pareikalavo net šimtą tūkstančių litų už tai, kad nuo baudžiamosios atsakomybės būtų atleista senutės dukra.

REKLAMA

Anot nusikaltėlių, griūdama moteris sužalojo mergaitę.

Patikėjusi senutė aitadvė nusikaltėliams visas savo santaupas.

Anykčių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Ričardas Juozainis portalui www.balsas.lt sakė, jog tokie atvejai kartojasi vis dažniau nepaisant, jog gyventojai įspėjami saugotis sukčių: „Kalbame bažnyčiose, susirinkimuose. Tikiname, jog policijos pareigūnai niekada neprašo pinigų, tačiau veltui".

REKLAMA
REKLAMA

Patiklūs gyventojai, anot R.Juozainio, geras grobis už grotų dykaduoniaujantiems nusikaltėliams: „Jie ten nieko neveikia, ir iš dyko buvimo sugalvoja pramogų, per kurias gauna lengvai gaunamų pajamų".

Prokuroro nuomone, įkalinimo įstaigose bausmę atliekančius asmenis būtina įdarbinti, kitaip užimti, kad jie neturėtų laisvo laiko: „Tegul gatves valo, remontuoja kelius. Juk Amerikoje ar Didžiojoje Britanijoje irgi taip daroma, bet nusikaltėliai nebėga. O jeigu ir pabėgs vienas, bus sugrąžintas. Juk galima kažką darytyi".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įkalinimo įstaigose esantys kaliniai yra išlaikomi visą bausmės laiką, jie priprato viską gauti veltui. „To neturėtų būti, juk reikia kažkaip galvoti, kad juos integruoti į visuomenę. Kitaip vis daugiau nusikaltėlių mums teks išlaikyti".

REKLAMA

Dar viena blogybė, tikino prokuroras, kad nuteistieji turi galimybę gauti mobiliuosius telefonus bei susisiekti su laisvėje esančiais bendrais, kurie ir paima pinigus: "Nejaugi neįmanoma užblokuoti ryšį? Juk daugelyje įstaigų taip daroma vos ten įžengus. Kol nuteistieji turės mobiliuosius telefonus, naivuolių ir mažų vaikų apgaudinėjimas tęsis"

REKLAMA

Pinigai, išvilioti iš senučių ir vaikų, anot prokuroro, labai greitai dingsta. Kur jie eina, galima tik spėlioti. Tačiau ir gyventojai turėtų pasirūpinti savo santautpomis, juk atiduoda nemažas sumas, tuo tarpu daugumas skundžasi gyvenantys skurde.

Svarbiausia, kad namuos elaikyti pinigai neatitenka vaikams ar kitoms reikmėms, o jkuos pasiglemžia nusikaltėliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras stebėjos, jog gyventojai vis dar mano, jog policija yra korumpuota ir , kad viską galima nupirkti: „Matyt, reikėtų daugiau dirbti su gyventojais, aiškinti, kas yra policijos pareigūnai".

Estijos policja su telefoniniais sukčiais iš Lietuvos „susitvarkė" per kelias savaites, tačiau mūsų šalyje jie klęsti jau dešimtmetį.

REKLAMA

Gal lietuviai kvalesni už savo kaimynus?

„Jokiais būdais, tiesiog pas mus labai neišprusę žmonės, tėvai mažai kalbasi su savo atžalomis, o senukai paprastai paliekami likimo valiai", - užtikrino psichologas Andrius Kaluginas.

Pasak jo, telefoniniai sukčiai naudoja netikėtumo faktorių: „Jie kalba labai greitai, skubina. Jeigu žmogus pasakys, palaukit, man reikia pagalvoti, jie to daryti neleis. Vadinasi, prieš jus - sukčiai ir reikia nutraukti poklabį",

REKLAMA

Nusikaltėliai žino, jo laikas jų sąjungininkas. Ypatingai lengva sukčiams „dirbti" su vaikais, kurie yra naivūs ir patiklūs: „Tačiau tai jau yra ypatingai degradavę asmenys, nes gerbiantys save nusikaltėliai niekada neapgaudinės vaikų".

Kalėjimo departamento atstovas tikino, jog mibiliojo ryšio blokatoriai įkalinimo įstaigose veikia tik tam tikrose vietose, o ne visose patalpose. Tokie blokatoriai įrengti tik keliuose įkalinimo įstaigose.

Neseniai Kalėjimų departamentas paskelbė konkursą įrengti blokatoriams, tačiau įmonės, kurios panoro dalyvauti, užlaužė pernelyg didelias kainas. Teko konkursą sustabdyti.

Jeigu valstybė nesugeba sutvarkyti techninius reikalus, kentės gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų