Na, o pasižymėjusių jaunuolių-olimpiečių iš kitų šalių, kurie varžėsi su itin patyrusiais sporto profesionalais vietoje to, kad krimstų mokslus mokyklos suole ar džiaugtųsi nerūpestinga jaunyste su draugais, per visą istoriją yra ne vienas ir ne du.
Jauniausias kada nors olimpinėse žaidynės dalyvavęs atletas tebuvo sulaukęs dešimties metų amžiaus, o nemažai jaunų atletų olimpiadoje šiais laikais yra riedlenčių sporte, kai ši sporto šaka buvo įtraukta į olimpinę programą.
Portalas tv3.lt pristato sąrašą jaunųjų atletų, kuriems jauname amžiuje yra tekę ne tik sudalyvauti, bet net ir olimpiadose laimėti medalius.
Dimitrios Loundras (Graikija), 10 metų
Dimitrios Loundras turi jauniausio visų laikų olimpinio sportininko titulą, tačiau apie jį patį sporto sirgaliai yra labai mažai girdėję.
Nenuostabu, nes jis dalyvavo dar 1896 m. Atėnuose vykusiose, atgaivintose ir pirmosiomis vadinamose olimpinėse žaidynėse.
Sportininkui buvo vos 10 metų ir 218 dienų, kai jis su gimnastikos komanda laimėjo bronzos medalį.
Beatrice Huștiu (Rumunija), 11 metų
Beatrice Huștiu iš Rumunijos, yra dar viena be galo jauna ir gana seniai olimpiadoje dalyvavusi sportininkė.
Į istoriją ji įsirašė dalyvaudama 1968 m. Grenoblio (Prancūzija) žiemos olimpinėse žaidynėse, kai varžėsi dailiojo čiuožimo varžybose tarp individualių čiuožėjų.
Nors medalio ir nelaimėjo, jos vardas visiems laikams skambės istorijoje.
Inge Sørensen (Danija), 12 metų
Inge Sørensen atstovaudama Danijai 1936m. olimpiadoje Berlyne laimėjo bronzos medalį 200 m plaukimo krūtine rungtyje.
Taip ji tapo pirma, jauniausia kada nors medalį individualioje rungtyje laimėjusia sportininke.
Kokona Hiraki (Japonija), 12 m.
Japonei Kokona hiraki buvo vos 12 metų, kai ji dalyvavo 2020 m. (techniškai - 2021 m.) Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Ir verta pabrėžti, kad ne tik dalyvavo, bet pasirodė puikiai, savo šaliai padovanodama sidabro medalį.
Su šia istorine pergale ji tapo ne tik jauniausia moterimi ir jauniausia sportininke, iškovojusia medalį šioje rungtyje, bet ir jauniausia olimpine prizininke per 85 metus.
Hend Zaza (Sirija), 12 metų
Sirijos stalo tenisininkė Hend Zaza buvo jauniausia 2020 m. (techniškai - 2021 m.) Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė. Ir jauniausia nuo 1992 m.
Nors ji pirmajame etape pralaimėjo veteranei sportininkei, tikrai per daug nenusiminė ir dabar deda dideles viltis į šių metų olimpiadą.
Rayssa Leal (Brazilija), 13 metų
Brazilijos riedlentininkė Rayssa Leal per savo debiutą 2020 m. (techniškai - 2021 m.) Tokijo olimpinėse žaidynėse buvo sulaukusi 13 metų.
Brazilai tikrai turėjo kuo pasidžiaugti, mat ji čia pasidabino sidabro medaliu bei įtvirtino savo vietą olimpinių žaidynių istorijoje, tapdama viena jauniausių kada nors medalį iškovojusių olimpiečių.
Tuo pačiu, buvo jauniausia kada nors olimpiadoje dalyvavusi brazilė.
Gaurika Singh (Nepalas), 13 metų
Iš Nepalo kilusiai Gaurikai Singh buvo vos 13 metų, kai ji debiutavo olimpiadoje, tačiau savo debiutą ji atlaikė drąsiai ir brandžiai.
Tą sportininkė padarė 2016 m. olimpinių žaidynių Rio de Žaneire metu, kai dalyvavo 100 m plaukimo nugara rungtyje.
Nors medalio ir neiškovojo, ją toks pasirodymas tikrai turėjo įkvėpti, mat dabar jos sąskaitoje – daugybė medalių iš Pietų Azijos žaidynių.
Sky Brown (Didžioji Britanija), 13 metų
Sky Brown, jaunuolė iš Didžiosios Britanijos, tikėtina, yra puikiai prisimenama sporto sirgalių, kadangi būdama tokio amžiaus ji dalyvavo 2020 m. (techniškai - 2021 m.) Tokijo olimpinėse žaidynėse.
S. Brown sporto šaka – riedlentės. Na, o tai, kiek ji meilės turi šiai sporto šakai, sportininkė puikiai pademonstravo Tokijuje pasidabinusi bronzos medaliu.
Marjorie Gestring (JAV), 13 m.
Marjorie Gestring buvo 13 metų, kai 1936 m. dalyvavo Berlyno olimpinėse žaidynėse ir padėjo JAV moterų šuolių į vandenį komandai iškovoti aukso medalį.
Po šių olimpinių žaidynių M. Gestring toliau dalyvavo nacionalinėse varžybose, tobulėjo, tačiau tolesnės olimpinės ambicijos buvo sužlugdytos, kai dėl Antrojo pasaulinio karo buvo atšauktos 1940 m. ir 1944 m. olimpinės žaidynės.
Donna Elizabeth de Varona (JAV), 13 metų
Donnai Elizabeth buvo 13 metų kai ji 1960 m. Romos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 4x100 m. plaukimo laisvuoju stiliumi estafetėje, kuriose laimėjo auksą.
Sportininkei tai tapo milžinišku įkvėpimu, kadangi vėliau sparčiai tobulėjusi, ji medalių pelnė ir po ketverių metų vykusiose žaidynėse.
Momiji Nishiya (Japonija), 14 metų
M. Nishiya yra dar viena jaunoji riedlentininkė ir, ko gero, pati sėkmingiausia. Ji varžėsi 2020 m. (techniškai - 2021 m.) Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo auksą.
Taip japonė tapo jauniausia visų laikų Japonijos olimpine aukso prizininke.
Quan Hongchan (Kinija), 14 metų
Kinijos šuolininkė į vandenį Quan Hongchan, debiutavo 2020 m. (techniškai - 2021 m.) olimpinėse žaidynėse Tokijuje ir buvo jauniausia Kinijos delegacijos sportininkė.Tuomet jai buvo 14 metų.
Sportininkei pavyko iškovoti auksą individualiose, 10 m platformos varžybose, surinkus 466,20 taško. Taip ji pagerino 2008 m. Chen Roulin pasiektą rekordą - 447,7 balo.
Lilly Stoephasius (Vokietija), 14 metų
Tris kartus Vokietijos riedlenčių sporto čempionei Lilly Stoephasius per savo debiutą 2020 m. (techniškai - 2021 m.) Tokijo olimpinėse žaidynėse buvo 14 metų.
Nors ir nesublizgėjo, kaip kitos jaunos riedlentininkės ir užėmė 9 vietą, 2024 m. žaidynėms ji nusiteikusi itin optimistiškai ir planuoja siekti aukso.
Dominique Moceanu (JAV), 14 m.
Dominique Moceanu yra buvusi JAV gimnastikos žvaigždė, kuri debiutavo 1996 m. Atlantos olimpinėse būdama 14 metų.
Ji tąmet tapo jauniausia sportininke, laimėjusia auksą moterų gimnastikos varžybose.
Karjerą sportininkė baigė 2006-aisiais.
Katie Grimes, (JAV) 15 metų
Amerikiečių plaukikė Katie Grimes buvo jauniausia 2020 m. (techniškai - 2021 m.) Tokijo olimpinių žaidynių JAV komandos sportininkė.
Nors nepavyko iškovoti medalio savo rungtyje, 800 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Dalyvavimas tokio rango varžybose tikrai buvo didelis įkvėpimas, mat ji aplenkė daugybę kitų varžovių bei užėmė ketvirtąją vietą.
K. Grimes buvo viena pirmųjų sportininkių, patekusi ir į 2024 m. JAV olimpinę rinktinę.
Tara Lipinski (JAV), 15 m.
Šiai garsiai JAV čiuožėjai buvo 15 metų, kai 1998 m. žiemos olimpinėse žaidynėse ji iškovojo savo pirmąjį aukso medalį moterų varžybose individualiame pasirodyme.
Tara Lipinski tapo jauniausiu žmogumi, kada nors tapusiu JAV, pasaulio ir olimpiniu čempionu.
Iš profesionalaus sporto ji pasitraukė 2002 m.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!