Benamių nakvynės kambarėlyje dar nedaug. Štai Rolandas randa tik vieną likimo draugą. Rolandas sako, kad kiti, panašūs į jį, susirinks vos naktys taps šaltesnės. Kiti dar gatvėse, kol šaltis taps nepakenčiamas.
Likimo palaužtas vyras sako, kad nakvynės namų aplinka skurdi, tačiau čia randa ir dvasinės šilumos. Darbuotojai supratingi ir švelnesnio žodžio negaili. Tik bėda, nakvynės namai labai toli nuo miesto, kur benamiai kuičiasi konteineriuose - šiltos nakvynės per visą miestą tenka pėdinti pėsčiomis.
Šiaulių benamiai ieškoti vietos nakvynei Laikino apgyvendinimo tarnyboje gali jau antrą savaitę. Miestas vargetoms gailestingas, vos pašąla.
„Nakties apnakvindinimo paslaugą pradedame teikti kasmet nuo lapkričio 1 iki balandžio 30 d. Taip, kad šiandien mes jau turime klientų. Pradeda po truputį ateiti vienai nakčiai apsinakvindinti. Taip ateina maždaug 5-7 klientai kas naktį. Sunku pasakyti, kodėl toks skaičius. Lyginant su pernai metais tai panašus skaičius, kad lapkričio mėnesį taip maždaug pradžioje mėnesio ateina iki 10-15 klientų“, - sako Laikino apgyvendinimo tarnybos soc. darbo organizatorė Danutė Bogušienė.
Ateiti ir nemokamai pernakvoti benamiai gali kiekvieną dieną nuo 17 valandos. Išleidžiami 7 ryto. Tarnyba yra paruošusi 30 vietų, tačiau esant reikalui - pasirengusi priglausti ir daugiau. Ne visi čia ateina patys. Nemažą dalį klientų, rastų gulinčių gatvėje, atveža greitoji pagalba. Budėtojai atvykusiuosius dėl saugumo stebi. Tam patalpose įrengtos vaizdo kameros, mat benamiai susimuša. Galvą apsuka ir alkoholis. O į šaltį, kad ir girto žmogaus, neišmesi.
Malšinti konfliktų kviečiama policija. Rimtų incidentų, galėjusių liūdnai pasibaigti, darbuotojams ar benamiams iki šiol pavykdavo išvengti - vargetos pasikeikia, pasiskėryčioja, o kitą naktį, žiūrėk, vėl jau čia. Jau kelerius metus besikreipiančių benamių skaičiai išlieka panašūs. Speiguotą naktį ant grindų paklotų miegoti sugriūva iki 30 žmonių. Pastebima, kad pastogės neturintys ir nuo mirtino šalčio besiglaudžiantys vis jaunesni, išskirtinai vien vyrai. Darbuotojai neklausia, kodėl 30-metis taip nusirito. O jeigu kas paatvirauja, tai istorijos panašios - nesugyvenamas būdas, alkoholis, dėl to ir šeima atstūmė, tada kalėjimo grotos, o laisvėje štai - valdiška šiluma, kur net pagalvės nėra.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.