Pavyzdžiui, jeigu viskas kalendoriuose liktų subraižyta taip, kaip yra dabar, geriausi Lietuvos lengvaatlečiai kitais metais turėtų atlaikyti nežmonišką krūvį.
2021 m. kovą numatyti du uždarų patalpų čempionatai – Europos Torūnėje ir pasaulio Nandzinge, o rugpjūčio 6-15 JAV turi vykti pasaulio čempionatas.
Kol kas neaiški tiksli Tokijo žaidynių data ir tai sunkina atskirų federacijų sprendimus – TOK ieško sprendimų ir jas nori surengti ne vėliau nei 2021 m. vasara.
„Tai didžiulė ir itin sudėtinga dėlionė su begale detalių. Olimpinės žaidynės yra turbūt sudėtingiausias visos planetos renginys, todėl neįmanoma visko aptarti per vieną telefoninį pokalbį“, – apie naujos datos paskelbimą sakė TOK prezidentas Thomas Bachas.
Du pagrindiniai galvos skausmai – minėtas lengvosios atletikos čempionatas ir pasaulio plaukimo pirmenybės. Pastarosios numatytos liepos 16 d., Fukuokos mieste, Japonijoje.
Vis tik to, kad TOK arba šių sporto šakų federacijos rastų naujas datas, jog turnyrai „neliptų“ vienas ant kito, gali neužtekti.
Sunku įsivaizduoti atletus, atlaikančius tokį milžinišką krūvį per vienerius metus.
Kad teks paaukoti kažkurį čempionatą, mano ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis.
„Esu linkęs abejoti, ar jie visi vyks. Kai viskas nurims, kažkurios varžybos gali būti perstumtos, nevykdymas manau yra neįmanomas, nes visi organizacijos turi sutartis, tai yra abipusiai susitarimai.
Jeigu būtų taip, kad vyktų visos keturios varžybos, tai būtų istoriniai metai. Tikrai geriausi sportininkai nedalyvaus visose varžybose.
Spėlioti dar anksti“, – tv3.lt sakė E. Skrabulis.
Tą oficialiai patvirtino ir tarptautinė lengvosios atletikos federacija (LLAF), ieškanti galimybių pasaulio čempionatą perkelti į 2022 metus. Tuo labiau, kad pastarųjų metų kalendorius yra ženkliai laisvesnis lengvaatlečiams.
Priešingai elgtis ketina FINA, griežtai atmetusi galimybę kitais metais nerengti pasaulio plaukimo pirmenybių.
Ši paskelbė bendraujanti su TOK ir žaidynių organizaciniu komitetu ir derinsis prie šių.
Jeigu TOK nuspręs žaidynes palikti vasarą, pasaulio plaukimo čempionatas keis datą. Jeigu žaidynės įvyks iki vasaros, tada planuojama palikti tą pačią datą, kai į Japoniją atvyks vandens sporto šakų virtuozai.
Plaukikai ir lengvaatlečiai dažniausiai sudaro nemažą ir didžiausią dalį Lietuvos olimpinės rinktinės, kaip ir krepšinio rinktinė, kurios gyvenimas taip pat keisis.
Birželio pabaigoje Kaune turėjo vykti atrankos turnyras, bet akivaizdu, kad jis nevyks. FIBA jį turėtų perkelti, kai sužinos naują Tokijo žaidynių datą.
Žaidynių perslinkimas neabejotinai smogs ir kitam planuotam turnyrui – 2021 metais keturiose Europos šalyse turėjo vykti Senojo žemyno pirmenybės.
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas jau pareiškė, kad čempionatas greičiausiai bus perkeltas į laisvus 2022 metus.
Tikrai sunku įsivaizduoti, kad FIBA per vienerius metus rengtų atranką į olimpines žaidynes, olimpinį turnyrą ir Europos čempionatą.
Žymiai anksčiau už Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) sprendimą perkelti Europos futbolo čempionatą į 2021 metų vasarą priėmė UEFA vadovai.
Tai buvo kiek paprastesnis sprendimas – bet kokiu atveju futbolo pirmenybės ir Tokijo žaidynės būtų vykusios greta viena kitos.
UEFA teks perdėlioti atrankos varžybas, bet tai nebus toks rimtas iššūkis, koks klius kitoms organizacijoms.
Jeigu pasaulis sėkmingai įveiks COVID-19 pandemiją, sporto laukia be galo įdomūs metai – daugybė turnyrų, sporto pasiilgę sirgaliai ir patys atletai, išalkę pergalių ir didžiosios scenos spindesio.