Kai kurie mokslininkai tiki, jog seksualumas šiandien pernelyg tapatinamas su medicina – seksualinės problemos dažniausiai suprantamos kaip medicininės, reikalaujančios medikamentų.
Didelės reikšmės tam turėjo Viagra atsiradimas – po to žmonės erekcijos sutrikimus pradėjo traktuoti kaip sveikatos sutrikimą, kurį gydyti reikia maža mėlyna tabletyte. Anksčiau buvo manoma, jog erekcijos sutrikimus sukelia tiesiog minčių bei kūno sąveika.
Tačiau ir šiandien ne visi vyrai gali medikamentais išspręsti šią problemą. Kai kuriems vyrams padeda sekso terapeutai, atsipalaidavimo sekso metu pratimai, net efektyvesnio bendravimo su sutuoktiniu pamokos.
Šis erekcijos sutrikimo pavyzdys tėra dalis didesnio klausimo, dažnai iškylančio žmonėms: kiek seksas ir malonūs pojūčiai priklauso nuo kūno? O kiek – nuo proto, minčių?
Neabejotinai, tiek kūnas, tiek mintys atlieka svarbų vaidmenį kuriant asmens ar poros seksualinius pojūčius. Žvilgtelėkime į patį orgazmą. Kuo daugiau išmanome apie moters orgazmą, tuo labiau atrodo, jog čia svarbų vaidmenį vaidina dailiosios lyties atstovės genitalijų struktūra. Asmenybės bruožai taip pat bent iš dalies susieti su genetika – tai irgi lemia pasiekiamą orgazmą. Visa tai galime vadinti „kūno hipoteze“.
Vis dėlto, labai svarbu ir tai, kaip moteris jaučiasi, ar ji gali atsipalaiduoti, ar lengvai susijaudina. Vadinkime tai „minties hipoteze“. Tikriausiai daugeliui moterų abiejų šių faktorių egzistavimas – raktas į malonumo aukštybes.
Vis dar vykdoma apklausa moterų apie tai, ar jos patiria seksualinį pasitenkinimą fizinės veiklos metu – mankštindamosi, kilnodamos svarmenis, važinėdamosi dviračiu, šokdamos ir pan.
Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog natūralu, kad kai kurie pratimai sąlygoja malonumą, tačiau taip yra toli gražu ne visoms moterims. Kai kurios suaktyvina savo mintis fantazijomis, atsipalaidavimu. Kitos gali jaustis tarsi fizinio akto metu. Aiškiai pastebime, jog malonius pojūčius gali sąlygoti ir mintys.
Ką gi tai reiškia? Patariame ištyrinėti abi savo seksualumo puses, tiek mintis, tiek kūną, ir vis tiek nesustoti. Kai kurie iš jūsų pastebėsite, jog dvasinės pusės ištyrimas paskatins seksualinį augimą. Tačiau vien ties protu susitelkianti seksualinė terapija taip pat nebus ilgai veiksminga.
Ko gero, svarbiausia yra kuo daugiau sužinoti apie savo kūną, išmanyti skirtingų sekso pozų teikiamus pojūčius. Siekdami tobulinti seksualinį gyvenimą, pasistenkite susikoncentruoti į kūno bei proto darną – tik taip atsivers kelias į begalinio malonumo viršūnes.