Trys mėnesiai – tiek laiko reikėtų vartoti vitaminus, norint pajusti ne trumpalaikę, bet ilgalaikę naudą organizmui, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė. Tai ilgas laiko tarpas, todėl ji pataria vitaminus rinktis atsižvelgus į savo individualius poreikius, jog vėliau nekiltų pagundos nutraukti jų vartojimo anksčiau laiko, rašoma pranešime spaudai.
„Nesvarbu, tai skonis, veikliųjų medžiagų įsisavinimo greitis ar individualiai jums lengviausiai nuryjama vitamino forma. Bet kuriuo iš šių atvejų svarbiausia, kad jums vitaminų vartojimas nebūtų prievolė ar priverstinis dienos darbas. Siekiant sąžiningai sugerti visą vitaminų kursą būtina juos paversti malonia savo kasdienės rutinos dalimi. O tai pasiekti galite dėmesingai susipažinę su skirtingomis vitaminų formomis bei išsirinkę jums tinkamiausią“, – pasakoja J. Aleknienė.
Vitaminų kapsulės
Kapsulės – tai viena geriausiai mums atpažįstamų vitaminų ar maisto papildų formų, pasakoja vaistininkė. Ji atskleidžia gudrybę pagal ką reikėtų rinktis vitaminus kapsulėse:
„Jeigu vaistinėje pasiklydote tarp vitaminų lentynų ar neišsirenkate iš kelių skirtingų pakuočių, rekomenduojama jose ieškoti žodžių „liposominė sudėtis“. Tokiuose vitaminuose arba maisto papilduose gausu mikroskopinių riebalų dalelių, kurios apsaugo kapsulėje esančias veikliąsias medžiagas ir padeda jas geriau įsisavinti“, – teigia J. Aleknienė.
Purškiami vitaminai
Vaistininkė pastebi, kad purškiamus vitaminus dažniausiai renkasi nuolatiniame skubėjime gyvenantys žmonės, kurie dažnai pamiršta laiku išgerti vitaminų kapsules.
„Purškiami vitaminai išties yra efektyvūs, o ir juos galima naudoti visur, taip pat nebūtina turėti vandens, jog šiuos užsigertumėte. Tačiau nors jų vartojimas atrodo itin paprastas, svarbu vadovautis viena auksine taisykle – tokius vitaminus reikėtų įsipurkšti ne tiesiog į burną, o būtent po liežuviu. Priežastis paprasta – kadangi po juo yra daug kraujagyslių, vitaminai būna greičiau įsisavinami“, – pataria J. Aleknienė.
Šnypščiosios tabletės
Vis dar tenka susidurti su mitu, jog šnypščiųjų vitaminų tabletės nėra veiksmingos, pastebi farmacininkė. Anot jos, šių vitaminų poveikis išties gali nustebinti.
„Iš tiesų, tokius vitaminus mūsų organizmas pasisavina kur kas greičiau nei geriamąsias kapsules ar tabletes. O jeigu reikėtų įvardinti dar vieną šnypščiųjų tablečių privalumą, tai vienareikšmiškai būtų jų skonis. Ne kartą teko sulaukti vaistinėse apsilankiusių žmonių komentarų, jog jie tokius vitaminus vartoja vietoj gaiviųjų gėrimų ar net mineralinio vandens. Tik vertėtų nepamiršti, kad juos svarbu vartoti taip, kaip parašyta ant pakuotės – ne daugiau“, – pataria J. Aleknienė.
Skysti, aliejinės sudėties vitaminai
Nors aliejinės sudėties vitaminai yra labai gerai pasisavinami, vaistininkė pasakoja, kad žmonės juos renkasi rečiau, o to priežastis – ne visiems patinkantis skonis.
„Jeigu aliejinės sudėties vitaminų skonis ir tekstūra jums priimtini, patarčiau rinktis būtent juos. Neapsiriksite ir rinkdamiesi aliejinio pagrindo žuvų taukus. Didžiausias privalumas ne vien greitesnis veikliųjų medžiagų įsisavinimas, bet ir tai, jog šie vitaminai beveik neturi priemaišų“, – sako „Eurovaistinės“ farmacininkė.