Nors turtingiausieji neteko daugiausia pinigine išraiška, skurdžiausių šeimų pajamos sumažėjo labiausiai procentine išraiška. O vidutines pajamas gaunančiųjų pakeitimai beveik nepalietė.
Finansinių tyrimų instituto parengtoje ataskaitoje pažymima, kad itin turtingų ir vidutines pajamas gaunančių Didžiosios Britanijos gyventojų Davido Camerono vyriausybės taupymo programa „stebėtinai nepalietė“, o vaikų neturintiems ir vidutines pajamas gaunantiems pokyčiai net buvo finansiškai naudingi, iš dalies dėl to, kad buvo padidinta pajamų mokesčiu neapmokestinamų pajamų suma.
Detalūs duomenys rodo, kad varginiausios JK šeimos neteko maždaug 4 proc. savo pajamų. Dešimtadalis kiek didesnes pajamas gaunančių šeimų prarado maždaug 3,5 proc. pajamų. Vidutines pajamas gaunančios šeimos neteko nuo 2,5 proc. iki nulio procentų pajamų (reiškia, kad valdžios veiksmai jų nepalietė). O šalies turtingiausieji neteko tik maždaug 2,5 proc.
Specialistų teigimu, keturis ir daugiau vaikų auginančios šeimos dėl mokestinių ir pašalpų mokėjimo tvarkos pakeitimų neteko 6,9 proc. pajamų – vidutiniškai £2941. Tris vaikus auginančių šeimų pajamos sumažėjo 4,5 proc., du vaikus auginančių – 3,5 proc., o vieną vaiką auginantys neteko 2,6 proc., o vaikų neturintys neteko vidutiniškai tik 0,4 proc. pajamų.
O labiausiai nukentėjo nedirbantys vieniši tėvai, kurių pajamos per metus smuktelėjo vidutiniškai maždaug £1837.
Didžiausias vidutinis pajamų sumažėjimas užfiksuotas Greater Londono regione, iš dalies dėl to, kad čia gyvena didžiausias pajamas gaunantieji. Po jo seka šalies pietryčiai, West Midlandsas ir šiaurės vakarai.
Opoziciniai leiboristai jau pavadino šią ataskaitą geriausiu D. Camerono vyriausybės „išdavystės įrodymu“, nes ji esą nesilaikė pažado tapti labiausiai šeimą palaikančia vyriausybe Jungtinės Karalystės istorijoje. „Vaikų turinčios šeimos nuo D. Camerono vyriausybės sprendimų nukentėjo labiausiai“, – pareiškė partijos atstovė Cathy Jamieson.