Banko „Snoras“ grupės įmonė „Snoras Investment Management“, kuri perka po 51 proc. trijų Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) įmonių akcijų, neketina valdyti šių objektų.
Atsiradus tinkamam pirkėjui, jau pastatytus ir dar tik planuojamus biurų pastatus rengiamasi parduoti, rašo „Lietuvos rytas".
„Investicijas į nekilnojamąjį turtą mes vertiname kaip gerą galimybę užsidirbti. Tai nauja verslo sritis, sustiprinsianti „Snoro“ grupę“, - teigė „Snoro“ prezidentas ir valdybos pirmininkas Raimondas Baranauskas.
R.Baranauskas paneigė gandus, kad nekilnojamojo turto kompanijas bankas ne pirko, o perėmė už skolas.
„Šioms bendrovėms paskolų mes neteikėme. Jie patys atėjo ir pasisiūlė“, - sakė R.Baranauskas.
Gegužės pabaigoje „Snoras Investment Management“ pasirašė trijų nekilnojamojo turto įmonių - „Nekilnojamojo turto gama“, „Stelita“ ir „NT Panorama“ - kontrolinio akcijų paketo įsigijimo sutartis.
Kalbėdamas apie galimybę uždirbti iš nekilnojamojo turto R.Baranauskas remiasi Rusijos patirtimi. Šioje valstybėje po 1998-1999 metų krizės pigiai supirkę nekilnojamąjį turtą verslininkai vėliau greitai pralobo.
Įsisukęs į nekilnojamojo turto verslą „Snoras“ kol kas neplanuoja užsiimti gyvenamųjų pastatų statyba arba šio verslo kreditavimu. Bankas, kaip ir anksčiau, neskubės skolinti gyventojams, norintiems imti būsto paskolą.
Be to, „Snoras“ ateityje planuoja aktyviau dirbti Estijoje, bankas taip pat planuoja plėsti savo atstovybių tinklą Rytų Europos regione - žvalgosi į kaimynines Lenkiją ir Baltarusiją. Tačiau plėtrą Baltarusijoje kol kas varžo užsienio bankams nepalankūs įstatymai.