Seimas praėjusią savaitę nusprendė iš naujo svarstyti prezidento grąžintas pataisas, kuriomis buvo sumažintos ilgai dirbančių statutinių pareigūnų pensijos.
Prezidentas pataisas, kuriomis buvo įteisintas statutinių pareigūnų pensijų sumažinimas, vetavo argumentuodamas tuo, jog pataisos pažeidžia iki 1990 metų vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos, prokuratūros sistemose tarnavusių pareigūnų teisėtus lūkesčius.
Pataisas prezidentas grąžino siūlydamas korekciją - įstatyme įtraukti nuostatą, kad į pareigūnų darbo stažą būtų įtraukti ir iki nepriklausomybės atkūrimo pareigūnų ištarnauti metai.
Seimo anksčiau priimtomis įstatymo pataisomis buvo nuspręsta į stažą pensijai gauti nebeskaičiuoti faktinio tarnybos kitų valstybių ginkluotosiose pajėgose, pasienio tarnyboje, vidaus reikalų ir kitose tarnybose laiko iki 1990 metų kovo 11 dienos - tai yra iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.
Jei Seimas įstatymą nuspręs priimti su valstybės vadovo teikiamomis pataisomis, tam pakaks paprastos balsų daugumos, tuo tarpu prezidento veto atmesti galima ne mažiau nei pusės visų parlamentarų - 71 iš 141 - balsų.
Seimui priėmus pataisas, kurias prezidentas vėliau vetavo, kilo grėsmė, jog baimindamiesi mažesnės pensijos iš tarnybos gali pasitraukti tūkstančiai kvalifikuotų pareigūnų policijoje, valstybės sienos apsaugos tarnyboje, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento padaliniuose bei kitose vidaus reikalų įstaigose, pataisos įstaigose.
Lietuvos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos turimais duomenimis, vidaus reikalų ir kitose statutinėse įstaigose dirba apie 5 tūkstančiai pareigūnų, turinčių didesnį nei 15 metų tarnybos stažą.
REKLAMA