Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Sniego baltumo žavūs padarėliai – Romulas ir Remas – tarsi ką tik gimę kūdikiai maitinami iš buteliuko. Tai – nuožmaus vilko jaunikliai. Ypatingos rūšies, kuri vaikščiojo Žemėje prieš maždaug 10 tūkstančių metų. Bent jau taip tvirtina amerikiečių biotechnologijų kompanija.
Specialistai teigia, kad jiems pavyko sujungti šiuolaikinio pilkojo vilko genomą su išnykusios rūšies DNR, išgautą iš fosilijų. Tačiau mokslininkai tuo labai abejoja...
„Panašu, kad kai kurie nežymūs pakeitimai buvo padaryti naudojant rastą siaubingojo vilko genetinę medžiagą. Bet ar tai paverčia jį tikru nuožmiu vilku? Ne. Ar tai padaro jį šiek tiek modifikuotu pilkuoju vilku? Taip“, – teigė pasaulinės ekologijos profesorius Corey Bradshaw.
Profesorius Bradshaw pabrėžia, kad 13 tūkstančių metų senumo vilko dantis ir 72 tūkstančių metų senumo vidinės ausies kaulas, naudoti DNR šaltiniui, yra stipriai paveikti.
„Kalbame apie dešimtis milijonų metų, praėjusių nuo gyvūno mirties iki fosilijos atradimo. Tad DNR irimas reiškia, kad jei pavyktų išgauti bent kelias bazines poras – jau būtų pasiekimas. Bet to, tikrai nepakanka visam genomui atkurti“, – teigė profesorius.
Beje, visai neseniai ši technologijų bendrovė pristatė gauruotos pelės veislę, kurią jie taip pat vadina „mamuto palikimu“.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje esančiame įraše.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:





















































































































































































































































