Laisvės alėjoje, nors anksčiau tokiu metu čia įprastai būdavo gausybė praeinančių žmonių, paskelbus karantiną tarsi išmirusi, pastebimi tik pavieniai praeiviai. Jų kiek padaugėja pietų metu. Tačiau belieka pasukti į artimiausią parką ir čia vaizdas kardinaliai pasikeičia.
Užuot karantino metu sėdėję namie žmonės masiškai plūstelėjo į žaliąsias erdves. Ir čia buriasi grupėmis. Pavyzdžiui, Draugystės parkas Kaune yra pilnutėlis. Prie stalelių visai šalia viens kito susėdę vyrai žaidžia šaškėmis. Jie čia susitinka kone kasdien:
„Mes dviese žaidžiam, tai čia nieko baisaus. Bijot tai reikia, bet reikia ir dabotis, mes dabojamės.“
„Ko bijoti? Koronos? Nesąmonė. Ką darysi, nieko nepadarysi.“
Užsikrėtusiųjų skaičiui augant valandomis užkrato grėsmės nebijo ir pensininkai, nors jie patenka į pačią rizikingiausią grupę. Jiems nė motais sveikatos apsaugos ministerijos raginimai, kad lauke būtina išlaikyti maždaug 2 metrų saugų atstumą viens nuo kito. O dar geriau grynu oru mėgautis balkone, terasoje ar kur nuošalioje vietoje.
„Jeigu nesate izoliacijoje, nesate grįžę iš užsienio, nesate turėję kontakto, galite išeiti, bet išėjimas neturi būti eiti kepti šašlykų, darytis pikniką atšilus orui kur nors ant žolytės. Išeit galit su savo šeimos nariais, kurie vienaip ar kitaip kartu su jumis gyvenantys žmonės, bet nesirinkti į jokias grupes. Absoliučiai“, – sako ministras Aurelijus Veryga.
Saulės spindulius gaudančios senjorės tikina, kad susibūrimų vengia, o viena kitos mano, kad neužkrės:
„Atsisėdam truputį toliau nuo žmonių, žinom, kad viena kitos neužkrėsim. Saulutė retai būna, nu taip gerai pasėdėt prieš saulutę, tai galvojam, čia nebus tų atvažiavusių užsikrėtusių, tai išeinam.“
„Ir žiūrėkit, ten vyrai prie staliukų susėdę žaidžia, visai nekreipia dėmesio.“
Savo augintinius parke vedžiojančios kitos kaunietės išties viena aplink kitą sukasi kelių metrų spinduliu ir artyn neina. Sako, gal ir namie pasėdėtų, bet gi būtina išvesti į lauką šunelius:
„Laikomės per atstumą, laikomės, į parduotuvę neinam, tik šuniuką išvedam, ir pirmą kartą tiek, gal kad oras geras.“
„Mes vis kiemais vaikščiojom, bet šiandien nutarėm čia ateiti. Būtumėm ir nėję, bet kaip neišeisi su jais, būtinai dukart per dieną.“
„Ne, neinam mes, nerizikuojam, mes apėjom čia kampu, kur nėra žmonių ir atėjom čia į tą kampelį, kad kuo mažesnis būtų bendravimas čia.“
O štai žaidimų aikštelės pilnos tėvų su mažaisiais. Jiems sugalvotą tokią pramogą ministras peikia. Esą tėvai, pamatę, kad smėlio dėžėje ar ar prie supynių viena šeima jau yra, derėtų ieškotis naujos. Pasak ministro, jei virusas plis, o žmonės nesilaikys rekomendacijų, teks imtis ir drastiškų priemonių.
„Gali būti ne tik dėl parkų sprendimai, jeigu kažkur židinys, pamatytumėm, kad kur nors mieste ar rajone yra nevaldomas augimas, net ir judėjimas būtų stabdomas, taip, kaip buvo Šiaurės Italijoj“, – pasakoja A. Veryga.
Dėl karantino mokyklose nesimokantys moksleiviai taip pat nesėdi namie. Kauno Nemuno pakrantėje vaikai mėto kamuolį ir vandenį gurkšnoja iš to paties buteliuko.
Tarsi skruzdėlynas knibžda ir Trijų Mergelių tiltas, vedantis į Panemunės parką: čia traukia ir paaugliai, ir sportininkai, ir pasivaikščiojimų pasiilgę kiti suaugę:
„Nebaisu, tikrai nebijom.“
„Daug kas nedirba, tai čia dėl to taip. Šiaip, iš tikrųjų, kur didesni takai, tai daug žmonių, o gilyn į mišką nėra tiek daug žmonių. Nesibūriuojam su visais. Laikytis to atstumo ir nebijot tos koronos.“
„Daug laisvo laiko ir visi naudojasi, mes negalvojam apie tai pozityviai nusiteikę.“
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad karantino metu draudžiami bet kokie žmonių susibūrimai tiek viduje, tiek lauke. Štai, pavyzdžiui, net ir Prancūzijoje, stebint žmones, plūstančius į viešąsias erdves, daugelis Paryžiaus parkų buvo tiesiog užrakinti ar lankymams uždrausti.