• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norint gyventi ilgai, reikia išvengti daugybės sveikatos problemų, kurios jį trumpina. Sveika gyvensena ir įpročiai užtikrina, kad bendra sveikata būtų geriausios formos ir dar labiau pailgintų jūsų gyvenimo trukmę. Kokie šeši paprasti įpročiai padeda prailginti gyvenimą?

Norint gyventi ilgai, reikia išvengti daugybės sveikatos problemų, kurios jį trumpina. Sveika gyvensena ir įpročiai užtikrina, kad bendra sveikata būtų geriausios formos ir dar labiau pailgintų jūsų gyvenimo trukmę. Kokie šeši paprasti įpročiai padeda prailginti gyvenimą?

REKLAMA

Giulia Guerrini, skaitmeninės vaistinės „Medino“ vaistininkė, pateikia patarimus, kaip gyventi ilgiau, rašo express.co.uk.

Susitvarkykite miegą

Tikrai ne paslaptis, kad geras miegas yra labai svarbus mūsų bendrai sveikatai ir gerovei, ir galiausiai suteiksite sau daugiau galimybių gyventi ilgiau, teigė Guerrini.

Per mažai miego gali padidinti daugelio ligų riziką, tačiau per daug miego siejama su depresija ir kitais sveikatos sutrikimais, o tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų gyvenimo trukmei.

„Kiekvieną naktį būtinai išsimiegokite nuo septynių iki aštuonių valandų ir, galbūt, pagyvensite ilgiau“, ‒ pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Reguliariai medituokite

Lėtinis stresas kenkia ne tik jūsų psichinei sveikatai, bet taip pat gali neigiamai paveikti jūsų fizinę sveikatą bei atimti iš jūsų nemažai gyvenimo metų.

REKLAMA

Guerrini sako: „Įrodyta, kad reguliari meditacija ir sąmoningumas mažina kortizolio (streso hormono) kiekį, taip pat gerina psichologines sąlygas ir netgi stiprina imuninę sistemą.

Taip pat galite praktikuoti į kvėpavimą orientuotą meditaciją, kuri padeda reguliuoti streso lygį. Kai įprasite reguliariai medituoti, sumažinsite streso lygį, taip pat tai padės jums laikytis struktūrizuotos rutinos“.

Yra daug nemokamų ir mokamų programų, leidžiančių praktikuoti kvėpavimo pratimus kur bebūtumėte, bet kuriuo paros metu.

REKLAMA
REKLAMA

Daug judėkite

Būti aktyviam yra labai svarbu, jei norite gyventi ilgai ir sveikai. Tai nereiškia, kad kiekvieną dieną turite eiti į sporto salę ar nubėgti 10 kilometrų. Būti  aktyviam yra labai paprasta, tereikia kasdien, bent penkis kartus per savaitę, atlikti 15–30 minučių vidutinio sunkumo mankštą (pvz., tiesiog pasivaikščioti parke).

Guerrini pridūrė: „Padarykite tai ir suteiksite sau daugiau galimybių gyventi ilgiau, taip pat pagerinsite bendrą psichinę savijautą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saikingai vartokite alkoholį

Guerrini aiškina: „Mėgstantiems svaigiuosius gėrimus tai gali būti ne pati geriausia žinia, tačiau reguliariai geriant per daug, gali padidėti širdies ligų rizika, padidėti kraujospūdis, galite priaugti svorio ar atsirasti daugybė kitų problemų. Laikykitės rekomenduojamos savaitės dozės ir venkite besaikio gėrimo, jei norite gyventi ilgai“.

Gerkite arbatą ir kavą (saikingai)

Kavos ir arbatos gėrimas mažina lėtinių ligų riziką. Pasak Guerrini, vienas sveikiausių šiltų gėrimų yra žalioji arbata. Ji sakė: „Įrodyta, kad arbata, ypač žalioji arbata, mažina tam tikrų rūšių vėžio, taip pat diabeto ir širdies ligų riziką. Tuo tarpu kava mažina riziką susirgti 2 tipo cukriniu diabetu, širdies ligomis ir net Alzheimerio bei Parkinsono ligomis. Tačiau kofeiną reikia vartoti saikingai, nes jo perteklius gali sukelti nerimą ir nemigą“.

REKLAMA

Atsikratykite nuoskaudų

Tikite ar ne, bet nuoskaudos ar apmaudas gali turėti neigiamos įtakos jūsų  bendrai sveikatai ir savijautai ir galiausiai sutrumpinti jūsų ilgaamžiškumą.

Keista, tačiau ši emocija gali padidinti įvairių sveikatos problemų riziką. Guerrini perspėjo: „Lėtinis pyktis yra susijęs su daugybe sveikatos būklių, tokių kaip širdies liga, prasta plaučių sveikata ir insultai.

Atleisdami ir atsisakydami nuoskaudų galite sumažinti kraujospūdį ir sumažinti nerimą ir galiausiai gyventi laimingesnį (ir, tikiuosi, ilgesnį) gyvenimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų