Bendrovės „Inrento“ direktorius Gustas Germanavičius pasidalijo populiariausiais investavimo į nekilnojamąjį turtą būdais.
„Vienas paprasčiausių ir lengviausiai suprantamų yra būsto pirkimas nuomai. Tada galimas jo vystymas, prisideda finansiniai instrumentai. Vienas iš jų yra investavimas į nekilnojamo turto fondus, taip pat į finansinius produktus, kuriais yra prekiaujama akcijų biržose, kurie yra susieti su nekilnojamu turtu. Na, ir tada sutelktinis finansavimas“, – laidoje „Penkių žvaigždučių būstas“ pasakojo G. Germanavičius.
Sutelktinis finansavimas
Prašant paskolos, ją suteikia bankai ir kitos finansinės institucijos. Sutelktinis finansavimas veikia kiek kitokiu principu – paskolą suteikia daug smulkių investuotojų, o platforma, esanti viso šio proceso centre, padeda visa tai medijuoti.
Finansų ekspertas pastebi, kad jau netolimoje ateityje sutelktinis finansavimas taps neatsiejama mūsų visuomenės dalimi ir vis daugiau sektorių bus finansuojama pasitelkiant būtent tokį finansavimo modelį.
„Viskas prasideda nuo to, kad reikia užsiregistruoti platformoje patvirtinant savo tapatybę ir yra priskiriama unikali banko sąskaita, kuri priklauso jums ir iš kurios jūs investuojate. Kai platformoje atsiranda projektas, jūs tiesiog pasirenkate ir investuojate.
Kas liečia nekilnojamojo turto nuomą, projektai veikia tokiu principu: jūs investuojate, suteikiate paskolą objekto savininkui arba nekilnojamo turto administratoriui, už bendrai surinktus pinigus yra įsigyjamas turtas. Siekiant investuotojams užtikrinti grąžą, jis yra įkeičiamas. Kiekvieną mėnesį, priklausomai nuo nuomos užimtumo, yra išmokomos nuomos pajamos investuotojams“, – plačiau apie sutelktinio finansavimo projektą papasakojo Gustas.
Skatina nebijoti rizikų
Tiesa, kiekvienas investuotojas prisiima ir tam tikras rizikas. Pasak eksperto, jos tokios pačios, kaip ir turint tikrą nekilnojamą turtą.
„Arba nebus nuomininko, arba nekilnojamas turtas nuvertės. Papildomai mes turime finansavimo riziką, kuri susidaro dėl projekto savininko arba žmogaus, kuris pasiskolino, kad jis gali tapti nemokus arba nevykdyti savo finansinių įsipareigojimų.
Tuo atveju, kad užtikrintume investuotojui apsaugą, kiekvienos paskolos suteikimo metu turtas yra įkeičiamas investuotojo vardu. Tai reiškia, kad projekto savininkui nevykdant finansinių įsipareigojimų platforma, atstovaudama investuotojo interesus, gali perimti įkeistą turtą ir jį parduoti, tuo būdu apmokant suteiktas paskolas investuotojams“, – bijančius nudegti ramino laidos pašnekovas.
Ekspertas atkreipia dėmesį, kad šis sektorius yra licenzijuojamas ir prižiūrimas Lietuvos banko, o visos investicijos turi fiksuotas palūkanas.
Kokios grąžos galite tikėtis investuodami sutelktinio finansavimo principu, sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Penkių žvaigždučių būstas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:00 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Penkių žvaigždučių būstas“.