Seimo opozicija antradienį du kartus atsisakė dalyvauti balsavime dėl naujos ligos pašalpų mokėjimo tvarkos, todėl valdantiesiems neužteko balsų sumažinti „Sodros“ išmokas segantiems darbuotojams.
Rytiniame Seimo plenariniame posėdyje už naują tvarką balsavo 61 Seimo narys, prieš - vienas („tvarkietis“ Julius Veselka), o susilaikė 3 parlamentarai, tarp kurių buvo ir konservatorius Antanas Matulas. Balsavime nedalyvavo socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“.
Pataisos būtų priimtos, jeigu iš viso būtų balsavę mažiausiai pusė Seimo narių - 71 parlamentaras.
Antrą ir trečią kartą įstatymo pataisas buvo bandoma priimti po pietų, bet vėl neužteko Seimo narių balsų.
Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisomis siūloma už pirmas dvi darbuotojo ligos dienas pašalpą (80-100 proc. algos dydžio), mokėti darbdaviui, vėliau „Sodrai“: už 3-7-tą ligos dienas - 40 proc. darbo uždarbio kompensaciją, o nuo 8-tos dienos iki pasveikimo - 80 proc.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys tvirtino, kad ligos pašalpas mažinti reikia, nes nėra pinigų joms mokėti.
„Jeigu gydytojai tokie nesąžiningi ir masiškai išduoda biuletenius, tai reikia juos bausti, o ne žmones“, - piktinosi „tvarkietis“ Julius Veselka.
Jis siūlė „Sodrai“ nebepervesti įmokų pensijų fondams, o sutaupytas lėšas skirti didesnėms ligos pašalpoms.
Naująją ligos pašalpos mokėjimo tvarką siūlyta taikyti nuo gegužės 1-osios ir tikėtasi, kad „Sodra“ šiais metais sutaupytų 77 mln. litų, o kitais metais - 150 mln. litų.
Seimas taip pat iki 5 dienų nesutrumpino ligos pašalpos mokėjimo atleistam iš darbo žmogui.
Ligos pašalpa, kurią moka darbdavys, negali būti mažesnė negu 80 proc. ir ne didesnė kaip 100 proc. darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio.
Iki šiol ligos pašalpa dvi pirmąsias nedarbingumo dienas mokėta iš darbdavio lėšų, o nuo trečiosios dienos mokėjo „Sodra“ ir jos pašalpa siekė 85 proc. darbo užmokesčio.