Mokytoja iš Portsmuto, Hampšyro grafystės, kentė nuo vaginizmo, dėl kurio nevalingai susitraukia makšties sienelės. Manoma, kad ši liga bent kartą gyvenime pasireiškia maždaug vienai iš 500 moterų, rašo mirror.co.uk.
Tai reiškia, kad ji niekada negalėjo nešioti tamponų, pasidaryti citologinio tepinėlio ar kada nors turėti visaverčius lytinius santykius.
Pastojo būdama nekalta
Nicole sako, kad kai susipažino su savo partneriu, jiedu rado būdų kaip vienas kitą patenkinti, tačiau niekada nevykdavo sueitis. Nepaisant to, jai vis tiek pavyko pastoti.
Todėl kai per pietų pertrauką darbe ji pasidarė nėštumo testą, kurio atsakymas buvo teigiamas, ištiko nemenkas šokas.
„Visą paauglystę negalėjo įsidėti tampono, todėl žinojau, kad kažkas negerai. Tačiau gydytojai man sakė, kad viskas gerai, o aš kurį laiką tikėjau, kad su manimi tikrai kažkas negerai.
Kai man buvo 18 metų, užmezgiau santykius su savo dukters tėvu. Bandėme lytiškai santykiauti, jis buvo keleriais metais vyresnis ir labiau patyręs.
Bandėme, bet niekad nepavykdavo. Nesupratau, kodėl. Vienintelis būdas, kaip galiu tai apibūdinti – jausmas, lyg jis trankytųsi į sieną. Vėl nuvykau pas gydytojus, kurie mane apžiūrėjo bet tepasakė, kad viskas gerai“, – pasakojo dabar jau 29-erių Nicole.
Kai Nicole ėmė dažnai kankinti rėmuo ir kiti požymiai, jos kolega sakė, kad ji gali būti nėščia, bet ji iš to tik pasijuokė.
Tačiau atlikus testą paaiškėjo, kad ji laukiasi. Ją užplūdo panika dėl to, kaip jai pavyks pagimdyti, o dar labiau glumino klausimas, kaip jai pavyko pastoti.
„Negalėjau patikėti, buvau šokiruota ir pasimetusi. Galvojau, kaip aš pagimdysiu kūdikį, jei net negalėjau turėti lytinių santykių?
Bijojau, kad mano partneris pagalvos, kad jį apgaudinėju, nes pastoti atrodė neįmanoma. Tačiau, laimei, jis pažino mane ir mano kūną, todėl nė akimirką nesudvejojo. Labai daug žmonių vis dar sako man, kad esu Mergelė Marija, o tai mane labai juokina. Tai tiesiog beprotiška“, – sakė ji.
Nustebino net medikus
Medicinos specialistai, į kuriuos Nicole kreipėsi pagalbos, negalėjo patikėti, kad ji niekada neturėjo lytinių santykių. Tačiau po to, kai ji kreipėsi į kitą specialistą, šis patvirtino, kad, nors ir retai, į makšties sritį gali patekti lytinių skysčių.
„Visą nėštumą kovojau, kad specialistai patikėtų mano istorija. Mano tuometiniam vaikinui tekdavo dažnai su manimi eiti pas gydytojus ir aiškinti, kad mes tikrai neturėjome lytinių santykių.
Pamenu, nuvykau į ligoninę patikrai, tačiau gydytoja negalėjo jos atlikti, nes negalėjo įkišti piršto. Bandžiau jai paaiškinti, kad vis dar neturėjau lytinių santykių, o ji man atsakė: „Nejuokauk, žinoma, kad turėjai“.
Maniau, kad niekas niekada manimi nepatikės ir aš negausiu taip reikiamų atsakymų. Nėštumo metu lankiausi pas gydytojus įprastinėms apžiūroms ir kartą atsitiktinai mane apžiūrėjo medicinos studentas, kuris domisi vaginizmu.
Papasakojau jam apie savo sunkumus ir jis man pasakė, kad greičiausiai turiu šią ligą. Grįžusi namo internete pasidomėjau šios ligos simptomais ir negalėjau patikėti tuo, ką perskaičiau“, – dalinosi N. Moore.
Netikėtas nėštumas tapo palaiminimu – Nicole pagaliau gavo atsakymus, kurių ieškojo visą gyvenimą. Ketvirtą nėštumo mėnesį jai buvo diagnozuotas vaginizmas ir ji pradėjo lankytis pas psichologą, kuris padėjo jai išsikalbėti apie šią problemą.
Būdama penktą mėnesį nėščia, Nicole pagaliau prarado nekaltybę. Nepaisant gimdymą lydėjusių baimių, ji pagimdė sveiką mergaitę Tilly, kuriai jau devyneri. Gimdymas praėjo be komplikacijų.