Moteris važiavo apie trečią valandą nakties, nedėvėjo šalmo ir dviratį sumėčius trenkėsi į pakelėje augantį medį. Kaip pasakoja medikai, vežant avariją patyrusią moterį, ją greitosios automobilyje ištiko klinikinė mirtis. Klaipėdos ligoninėje daktarams pavyko dviratininkę atgaivinti, tačiau po kiek laiko ji mirė.
Nidoje mirus 34-erių moteriai įspėja visus
Vaikų chirurgas Benediktas Jonuška jau anksčiau įspėjo, kad šalmus važiuojant dviračiu ir kitomis transporto priemonėmis dėvėti būtina.
„Vis nuskamba atvejai apie tragiškus įvykius, kuriuose nukenčia dviratininkai, tarp kurių dauguma nedėvi šalmų. Yra tekę matyti kai lūžta šalmas, taip apsaugodamas galvą, tenka matyti atvejus kai kenčia galvos ir jeigu išgyvenama, tuomet laukia ilga gydymas ligoninėje.
Apie 40% dviratininkų, kurie kreipėsi į ligoninę, būna patyrę galvos traumas. Trys ketvirtadaliai tarp žuvusių eismo įvykiuose dviratininkų būna patyrę galvos traumas.
Kelių eismo taisyklėse galime rasti:
- Važiuoti užsidėjus ir užsisegus šalmą būtina dviračių vairuotojams (keleiviams) iki 18 metų. Vyresniems asmenims šalmas rekomenduojamas, bet nebūtinas. Šie reikalavimai galioja tik važiuojant automobilių keliu.
- Tyrimai ir patirtis rodo, kad šalmus dėvi mažuma dviratininkų. Apie dešimtadalis (12%) vaikų patekusių į priėmimo skyrių dėl galvos traumų po kritimo dėvėjo šalmus.
- Nepaisant daugybės mirtinų atvejų daugiau nei pusė dviratininkų nedėvi šalmų. Dar didesnis šalmų nedėvinčių skaičius yra vaikų tarpe.
- Dažniausiai tenka girdėti, kad negražu, nefaina, nepatogu ar kiti juoksis, kai paklausiu, kodėl nedėvėjo šalmo, tačiau statistika kalba pati už save.
- Šalmai yra paprasčiausia ir efektyviausia priemonė apsauganti nuo rimtų galvos traumų ir mirčių.
- Šalmai eismo įvykių metu apsaugo 63–88% atvejų nuo rimtų galvos ir smegenų traumų.
- Amerikiečiai aprašo, kad dviratininkai dėvintys šalmus žūva tris kartus rečiau nei tie, kurie šalmo nedėvėjo.
- Būtina prisiminti, kad šalmas pakabintas namuose arba ant dviračio rankos mažai apsaugo, todėl reiktų jį dėvėti tinkamai: šalmas turėtų būti individualiai pritaikytas, gerai fiksuotas, suveržtais ir susegtais dirželiais bei fiksatoriais
Dėvėkite šalmus ir būkite sveiki!“, – linki B. Jonuška.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!