Zaporižios apylinkių pietrytinėje dalyje treniruojasi ukrainiečių snaiperiai. Tokios pratybos jiems – labiau poilsis nei darbas, mat čia jie gali atsikvėpti nuo nuolatinių priešo apšaudymų ir visada lydinčio pavojaus žūti nuo okupantų raketų ir bombų. Tačiau atokvėpis – trumpas, mat Zaporižios apylinkėse verda intensyvios kovos.
„Tai, kad aš vis dar gyvas, yra didelis stebuklas. Ten, kur prieš tai kovojome ir neseniai išvykome, žmogus ilgai negyvena <...> Turime namą, kur yra rūsys, kur teoriškai galima pasislėpti nuo apšaudymų. Tačiau po raketos smūgio krateriai yra kur kas gilesni nei šis rūsys. Prieš penkias dienas 150 metrų nuo manęs pataikė raketa ir mūsų automobilį „sudraskė į skutelius“, atsirado krateris“, – teigė ukrainiečių snaiperis.
Vis tik ukrainiečių skausmas, praradimai ir baimė dėl artimųjų ir savęs paties yra ir variklis jų kovinei dvasiai. Tad šalies gynėjai jau demonstruoja kontrpuolimo rezultatus. Amerikiečių Karo studijų institutas skelbia, kad ukrainiečiai sėkmingai stumiasi užgrobtose teritorijose – esą nuo kontrpuolimo pradžios kariai apie 3 kilometrus pasistumėjo ties Mala Tokmačka Zaporižios srityje ir iki 7 kilometrų ties Velyka Novosilka vakarinėje Donecko srityje.
O kol kariai stengiasi atsiimti okupantų užgrobtas žemes, Dnipropetrovsko srities kaime, Hrušivkoje gyventojai po Kachovkos užtvankos susprogdinimo vis dar neturi geriamojo vandens. Tad žmonės į stiklainius, kibirus ir kitas talpas renka lietaus vandenį.
„Situacija yra... norėčiau galėti keiktis. Situacija yra šūdina. Tai tiek“, – sakė ukrainietė pensininkė.
Tiems, kurie vandens negali prisirinkti valdžia atveža vandens buteliuose. Kiti sukasi taip, kaip gali.
„Mes skalbiame šiuose dubenyse. Ką kito galime daryti? Renkame vandenį į puodus, stiklainius, visur“, – nepavydėtinomis sąlygomis skundėsi senjorė.
Ir nors ši realybė liudija, koks baisus yra Putino teroras – žalos didžiausiai Europos atominei jėgainei, esančiai Zaporižioje, pavyko išvengti. Čia apsilankęs TATENOS vadovas skelbia, kad jai pavojus negresia, mat vandens kiekis tiek aplink ją, tiek ją vėsinančiame tvenkinyje yra stabilus.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.